1. Шевченко говорив із журналістами 50 хвилин. Це великий час для прес-конференцій. Багато журналістів поставили по кілька запитань. Було мало лояльних та схвальних реплік, більшість із них були досить гострими, хоча і в коректній формі. Костянтин Андріюк та Андрій Шахов досить емоційно та з сарказмом ставили свої запитання. Шевченко навіть сказав Шахову, що у нього, напевно, є упереджене ставлення до тренера. У той час як Шевченка-футболіста носили на руках, Шевченка-тренера не бояться критикувати.


2. Головний меседж Шевченка – за статистичними даними (цифри надає компанія Panini), збірна України на другому місці в групі. У своїх автобіографіях Алекс Фергюсон та Карло Анчелотті написали, що цифрам сьогодні надається надто багато уваги. Статистикою неможливо виміряти силу характеру, емоції, швидкість прийняття рішення. Без крутої статистики збірна Ісландії їде на чемпіонат світу з першого місця. З крутою статистикою збірна України не пройшла навіть до плей-оф. Цифри не грають у футбол.


3. Збірна Ісландії випередила всіх за статистикою реалізації моментів. У збірної України він на низькому рівні. Головне у футболі – це кількість забитих голів, а не краса та контроль м’яча. Наприклад, в Ісландії далеко не всі гравці атаки мають регулярне місце у старті в клубах, але вони виходять на поле голодними і гострими.

4. Шевченко хоче і далі працювати зі збірною України, але все вирішить Виконком Федерації, який незабаром має зібратись і прийняти рішення щодо майбутнього тренера збірної. Шевченко на багато запитань відповів, що всю детальну інформацію щодо помічників, планів на майбутнє та свого бачення розвитку команди зможе сказати лише після того, як знатиме, чи залишиться в команді.

5.

Мені подобається стиль Наполі. Сучасний футбол – це контроль м’яча. В іншому стилі важко здобути глобальний результат. Мені подобається атакувальний, комбінаційний, компактний футбол. При мені стиль гри буде таким самим. Це футбол, коли команда контролює м’яч і створює моменти. Щоб грати на контратаках, потрібно мати певну якість гравців. Зараз, без форварда, важче грати на контратаках. Нам не вистачає інтенсивності.

Після цих слів одразу згадались слова, коли на презентації Шевченко говорив про те, що футболісти збірної України мають високий рівень і він дозволяє грати в сучасний футбол. Відомо, що значно легше побудувати систему гри від захисту, на швидких атаках, ніж на контролі м’яча.


6. Коваленка потрібно підтримати. Віктор має переосмислити свої дії, і це майбутнє збірної. Зінченка будуть і далі викликати в команду, тому що про нього добре говорить Гвардіола, і у нього хороші характеристики. Нагадаю, Зінченко не зіграв жодної хвилини в сезоні. Про іншого молодого футболіста, Артема Бєсєдіна, Шевченко сказав більш різко – він не грав проти Хорватії, тому що на той момент не відповідав рівню збірної. Про підтримку Бєсєдіна Шевченко не згадував.

7. За цикл Шевченка в збірній дебютувало 8 гравців. Ми експериментуємо і шукаємо нові можливості.

8. Ми погано грали проти сильних команд і провалили другі тайми в ключових матчах із Ісландією та Хорватією. Шевченко назвав причиною такого результату – слабку інтенсивність в чемпіонаті України. В Україні клуби грають один матч на тиждень. На жаль, ця тенденція не зміниться і тренер збірної на це не впливає. Як тоді вирішити цю проблему?


9.

Що мені потрібно? Час. Його не вистачає. Ми не встигаємо покращити фізичний стан гравців і збільшити їхню інтенсивність. Якщо в тренерського штабу буде більше часу, результат буде кращим.

Як це можливо, якщо УЄФА та ФІФА дають конкретні рамки для проведення товариських матчів та тренувальних зборів? Ці 7-10 днів неможливо збільшити через щільний графік у клубних турнірах. Як цю проблему планує вирішити Шевченко? Зробити два матчі УПЛ на тижні, щоб збірна могла готуватись по 14-18 днів? Такої практики немає в жодної збірної у світі і на таке ніколи не підуть клуби, особливо ті, хто грає в єврокубках. Виходить, що часу більше на підготовку в Шевченка не стане. Що робити?

10. Коли в України буде сильна збірна, яка зможе конкурувати з топ-командами?

Коли буде сильний чемпіонат, або коли виросте сильне покоління, тоді і зможемо конкурувати – сказав Шевченко.

В чому тоді роль тренерів збірної, які не мають відношення ні до першого, ні до другого – не зрозуміло.

11. Шевченко буде дивитись за футболістами з інших, не рейтингових клубів. Але вони мають показувати стабільну гру високого рівня, а не сплески. Натяк на Коломойця. У чому проявляється стабільно висока гра в сезоні у Коваленка, Бєсєдіна, Кравця,Зінченка Шевченко не пояснив.


12. Мотивація у команди і футболістів була. Відповідальність за результат Шевченко взяв на себе. Тільки не зрозуміло, в чому ця відповідальність проявляється. У штрафі? Відмови від зарплати? У відставці? Чи просто в красивих словах?

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажте більше за Новак Олександр
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Андрій Шевченко: Можливо, хтось буде грати вперше

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко на передматчевій прес-конференції розповів…