Домашня сторінка Актуально Ріан Брюстер: Гравець Спартака нахилився до мене і сказав відсмоктати в нього

Ріан Брюстер: Гравець Спартака нахилився до мене і сказав відсмоктати в нього

2 min read
0
3,276

Адаптований переклад матеріалу Daniel Taylor, The Guardian

Події 2017 року не потребують в додатковому нагадуванні для Ріана Брюстера. Він – переможець Чемпіонату Світу до 17 років у складі Англії, володар Золотої Бутси цього турніру і буде ще багато можливостей в майбутньому говорити про його зіркові якості, які зробили його однією із надій англійського футболу.

Але тут йтиме не про футбол, а про речі, що його псують. Молодий англійський нападник  хоче поговорити про події, які сталися в його 17-річному віці, що змусять вас впасти у відчай. Брюстер говорить  з хоробрістю, яка не притаманна його віку і він має надію, що його слова почують і на вершині спорту  – якщо відповідні люди готові послухати. І, якщо чесно, його можна пробачити за певні сумніви.

The big one tomorrow… ??? #u17worldcup @england

A post shared by RhianBrewster (@rhianbrewster) on

УЄФА, зокрема, має звернути увагу на цей крик про допомогу. Ця історія виглядає неприродньо і неправильно, бо ще не дебютувавши на професійному рівні, тінейджер-футболіст впродовж години згадає 7 випадків расового знущання, про які він може розповісти і які довелося пережити йому і одного разу – партнеру по команді.

П’ять із семи інцидентів сталися в останні 7 місяців. Два з них трапилися під час виступів за збірну Англії і ще один під час фіналу Чемпіонату Світу, коли із золотих спогадів про перемогу над іспанцями пригадується бридка подія, що сталася в тому матчі. Тоді один із суперників назвав товариша Ріана мавпою.

Щоб про це говорити, потрібна сміливість, бо будь-який гравець, особливо його віку, важко проходить через найбільш болісні подробиці. Проте зрозуміло, що Брюстер вже давно думав про публічне звернення, тим паче він має чудову підтримку в обличчі Майка Гордона. Гордон, співвласник Ліверпуля, особисто телефонував Ріану, щоб засвідчити підтримку верхівки клубу.

Також про це все знає і Юрген Клопп, який захоплюється справою молодого футболіста, як і Стівен Джеррард, один із наставників Брюстера в Академії. Трой Таунсед, менеджер з освіти Kick it Out, постійно перебуває на зв’язку, і Алекс Інгелторп, директор академії Ліверпуля – тут, щоб запропонувати свою підтримку, поки Брюстер пояснює чому він змушений висловитися. Ліверпуль, зрозуміло, пишається тим, що робить їхній гравець.

«Я сказав їм, що хочу це зробити», – пояснює Брюстер. «Вони (представники клубу) сказали, що я спочатку маю поговорити зі своїми батьками, перш ніж щось робити, і подивитися, що думають мої мама та тато. Вони мене підтримали».

За його ввічливою усмішкою і спокійною розмовою ховається гнів. Його причини зрозумілі, коли Брюстер без цензури розповідає, що спонукало Ліверпуль подати офіційну скаргу після матчу з Спартаком в молодіжній Лізі Чемпіонів.

Тоді після фолу на ньому і апеляцій до суперника зі словами:

Це фол, чоловіче, в що ти граєш?» один із гравців Спартака нахилився над Брюстером, який все ще сидів і прямо в обличчя сказав: Відсмокчи мій член, ти ніггер, ти негр.

Після цього епізоду Брюстер не хотів подавати скаргу, він просто йшов по тунелю в підтрибунці і лаявся на систему, яка нічого не робить.

Я став на ноги і одразу підбіг арбітр, який зрозумів, що щось було сказано. Суддя сказав, що нічого не може вдіяти, через те, що він нічого не чув і єдине, що він може зробити – це внести моъ слова у протокол. Я сказав – давайте підемо і внесемо. Він почав робити щось ще і тоді я звернувся до 4-го арбітра і ми сказали Стівену Джеррарду про те, що сталося, і ми подали скаргу.

Почалося все ще в матчі з Україною на чемпіонаті, що проходив в Хорватії. Тоді Ріан посперечався з одним із гравців України і той назвав гравця Англії нігером. Матч завершився перемогою Англії 4:0, а УЄФА так і не змогла розглянути цей епізод через відсутність відеоматріалів. Справа «зникла».

Наступний епізод стався у вересні в матчі проти Севільї, тоді ситуація повторилася з одним із іспанців. В суперечці гравець Севільї сказав щось іспанською і додав слово на “Н”. Це дуже обурило Брюстера, який хотів покинути поле, але його схопив Джеррард і запитав про те, що сталося. Тренер Ліверпуля звернувся до четвертого арбітра, який передав головному інформацію, щодо залякувань збоку гравця Севільї. Коли головний арбітр звернувся до цього гравця, той зробив вигляд, що нічого не знає і не розуміє про що мова.

Гравець Севільї спростував будь-які звинувачення і в підсумку не отримав ніякого покарання через відсутність достатньої кількості доказів. Ліверпуль занепокоєний через відстуність дій, які б виглядали, як спроба розслідувати епізод. Жоден із їхньої команди не був опитаний, щоб з’ясувати, що насправді мало місце. У команди є великі сумніви щодо роботи УЄФА.

Через 2 тижні в матчі з Спартаком, під час заміни Брюстера на представника Нігерії Адеканьє, з трибун були чутні звірячі викрики, схожі на мавп’ячі ухання.

Іспанські гравці казали, щоб англійці святкували перемогу з повагою. Це змусило Брюстера сміятися і він нагадав:

Як ви хочете щоб ми раділи перемозі з повагою, якщо один із ваших гравців расист? Як на рахунок того, що ваш товариш не поважає нас?

Я люблю футбол. Я ніколи не перестану любити його. Це розчаровує, коли ти розумієш, що расизм все ще присутній в цій чудовій грі. Було б чудово, якби цього не було. Мені б не довелося турбуватися про матчі за кордоном, про гравців, які мене можуть обізвати всіма тими поганими словами якщо я заб’ю гол у їхні ворота.

Все, що він може робити, це правильні вчинки (як це інтерв’ю) і надіятися, що слова 17-річного хлопця будуть почуті.

Я не думаю, що УЄФА серйозно ставиться до расизму. Їм дійсно все одно. Це виглядає, наче ви прибираєте все сміття лише під килим.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажте більше за Admin
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

#ПОКАЖИФАНАТАМ Суперфінал. Обирай свою фаворитку

9 турів мега-конкурсу #ПОКАЖИФАНАТАМ позаду і настав час обрати найкращу вболівальницю.  …