Збірна Перу повертається на чемпіонат світу. Латиноамериканська команда стала однієіз головних сенсацій своєї відбіркової групи. До останнього туру перуанці витісняли із списку команд, які долають відбір саму Аргентину.

Однак заключні матчі кваліфікації все кардинально обернули. Аргентина зуміла зайняти третє місце, Перу фінішували п’ятими, а за бортом опинились чинні чемпіони Копа Америка – збірна Чилі.

Перуанці потрапили до стикових матчів, де повинні були зустрітись із представником від Океанії. Нова Зеландія впевнено подолала свій відбір і стала суперником латиноамериканської збірної. Зеландці були очевидними аутсайдерами, що і показали матчі проти Перу.

Перша гра закінчилась без голів, але лише дивом команда Перу не змогла забити. Не налякала гостей передматчева Хака у виконанні войовничих зеландців. Можливо, більше враження танець склав на господарів, які вже в дебюті матчу ледь не наварили біля своїх воріт. Ситуація на перший погляд не несла жодної загрози. Гості виконали довгу діагональ на лінії штрафного майданчика, однак неузгодженість дій голкіпера і оборонців довела до того, що довелось в пожежному порядку діставати м’яч із лінії воріт.

Весь матч проходив за тотального комнтролю перуанців. Але хоча б раз забити їм не вдалось. Або точність завершальних ударів підводила, або м’яч з-під поперечки діставав Маринович. Єдиний шанс у господарів був на 83-й хвилині. Коли із одинадцяти метрів Томас пробив повз ворота.

До матчу-відповіді Перу готувалось як до головної битви в історії не лише футбольної збірної, а й усієї країни. Влада країни пообіцяла зробити 16 листопада національним вихідним в разі виходу команди на чемпіонат світу.

Схоже, з’явилась команда, яка найбільш пристрасно виконує гімн. Від атмосфери на стадіоні перехоплювало подих. Так само перехопило подих у всієї країни, коли на стартовій хвилині матчу перуанці у власному штрафному майданчику не зовсім за правилами зупили суперника.

На цьому вся гострота від дій Нової Зеландії закінчилась. Госопдарі швидко прибрали гру під свій контроль і відразу ж відповіли не менш небезпечно. М’яч після удару Адвінчули з кута штрафного майданчика влучив у хрестовину. Далі була черга апелювати до арбітра перуанців. М’яч після прострільної передачі і мінімального рикошету влучив у не притиснуту до корпусу руку захисника. Та пенальті у цьому матчі не призначались.

Щоправда, це не довго засмучувало господарів. Вже на 28-й хвилині Фарфан отримав м’яч в центрі штрафного майданчика і потужним ударом прошив голкіпера. На цьому усі гостро-атакувальні дії першого тайму закінчились. По перерві футболісти збірної Перу зробили акцент на стандарти. Спочатку удар після одного з таких виявився не точним. А от наступна спроба була більш ніж вдалою. Навіс спричинив сумбур у штрафному майданчику, в якому найкраще зорієнтувався Рамос і переправив м’яч у ворота.

Перуанці впевнено перемогли з рахунком 2:0 і повернулись на світовий форум вперше із 1982 року.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ворскла-Маріуполь. Голи, які треба побачити

Якби не виліт Маріуполя від Бордо, то матч четвертого туру УПЛ Ворскла-Маріуполь мав би не…