Автор Нікіта Дмитрулін

FootballHub відвідав Бучу, де Олександр Алієв відкривав Академію ФК Меліоратор Буча. Клуб був створений у 2014 році і зараз виступає у Чемпіонаті Київської області.

Фото автора

Олександр Алієв:

– Розкажи, як ти став головним тренером Академії Меліоратора?
– Мне поступило предложение – открыть в Буче детскую школу. Я сначала не понимал, как и что. Приехал и посмотрел, как развивается город. Действительно, город развивается, потому что я здесь был еще давно. Я тренировался сам на этом поле, когда играл за юниорскую сборную Украины у Павла Яковенко. Посмотрел, какие поля, какие условия для детей будут. И я ответил только, когда увидел все сам и ответил, что я только за, потому что мне это очень интересно.

– У Хмельницькому ти тренував дорослих хлопців, а тут діти, трошки інша специфіка?
Ну конечно, все по-другому, будем смотреть, детки приходят разных возрастов, с детьми очень интересно работать. Да, где-то нужно терпение… Хочется, чтобы все сразу, но так не бывает. Самое главное, что это интересно. Я буду находиться на каждой тренировке, буду ребятам помогать, если нужна будет моя подсказка, то конечно помогу, чем могу.

– У Києві дуже багато футбольних академій та шкіл, готовий до конкуренції?
– Это не конкуренция. В первую очередь, я хочу, чтобы здесь, в Буче был футбол. Футбола здесь, как такового нет,. Город развивается, а футбола нет. Хочу, чтобы здесь был и взрослый футбол, чтобы она играла и во Второй лиге, и в Первой, и в Премьер-лиге. Инфраструктура города здесь просто феноменальная.

Фото автора

– Хто із сучасних тренерів тобі імпонує?
– Сейчас я окунулся в детский футбол. А так, я всегда говорил, что мне нравится Моуриньо. Но мне до Моуриньо еще очень далеко.

– Який тренер Олександр Алієв? Жорсткий та емоційний, чи спокійний та виважений?
– Прежде всего, я требовательный, меня воспитал отец и приучил, чтобы я всегда выходил на поле победителем. Даже тренером – я всегда хочу побеждать, будет тяжело, но ничего, я всегда ставил одну цель – выходить и побеждать.

Фото автора. Алієв та його тренерський штаб

Дмитро Дубас, президент ФК Меліоратор:

– 5 років тому мною та моїми друзями виникла ідея створити клуб, який грав би на першість міста. З часом у нас зростав апетит, хоча ми не думали, що прийде такий час, що ми відкриємо академію. Мені пощастило, що на моєму шляху потрапили такі люди, як Сашко Алієв. Мені зараз найбільше подобається в ньому, що у нього палають очі, він дуже хоче вчитись, рідко зустрінеш людину у 33, яка ще хоче вчитись. Тим більше колишній футболіст. Дуже рідко таке трапляється.

– У Києві дуже багато академій та шкіл футбольних, готові з ними конкурувати?
– Ми хочемо бути не схожими на всіх, ми будемо не схожими на всіх. Для нас футбольна академія, як проект, в якому першу чергу увага приділяється дітям. На жаль, у нас зараз тренер – заробітчанин, ми хочемо зробити інакше, щоб тренер приділяв увагу дитинці, щоб 2 тренери було на 15 дітей, а не 1 на 40.

– Які амбіції у проекту Меліоратор?
– Наша ціль – отримати професійний статус ФК Меліоратор, разом з успішно функціонуючою академією.

Фото автора: Дмитро Дубас, Руслан Костишин та Віталій Лисицький

Дмитро Момотенко, тренер дитячої Академії ФК Меліоратор:

– Як вам працюється з Олександром Алієвим?
– Ми тільки починаємо свій шлях, я йому півроку допомогав у Хмельницькому, мені дуже подобається з ним працювати, з його досвідом, знанням, розумінням футбола, я думаю, що все буде нормально. Фішка у нього поки що лише одна – що думає, то і каже, прямо в обличчя.

– Який він тренер?
– Дуже емоційний, коли треба жорсткий, але не завжди, все по ділу.

Фото автора. Старі друзі: Віталій Лисицький, Олександр Алієв та Руслан Костишин
Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Яремчук і коронавірус. Що сталося насправді із форвардом збірної України?

Вболівальники можуть бути спокійними …