Домашня сторінка Ексклюзивно Андрій Лунін: я не знаю, як передати словами свої почуття

Андрій Лунін: я не знаю, як передати словами свої почуття

55 читачів онлайн
0
739

Автор Віталій Звєров

Це відео ви побачите ще сотні, тисячі разів. Презентація першого українця у мадридському Реалі. Кадри, які приречені стати легендарними.

Флорентіно Перес, президент Реала

Дорогий, Андрій, ми хочемо, щоб ти був щасливий у нашій сім’ї. Сьогодні твоя мрія стала реальністю. Віднині Реал Мадрид – твій дім. Я дуже вдячний тобі

Такі або схожі слова президент Реала Флорентіно Перес говорив на презентаціях Фігу, Зідана, Бекхема, Бейла, Роналдо та Роналду. Такі слова прозвучали до Андрія Луніна. Тепер він у сім’ї Переса.

Андрій Лунін, воротар Реала

З боку виглядає якось так, ніби йому і правда байдуже, прийшов ти з Кастильї чи віддав клубу вже 10 років. Він до кожного підходить, тисне руку і обіймає, до кожного. У нас були одне, два, три слова, після Ювентуса в Америці заходили в літак, він потис руку і всі повз проходили. Він сказав, що сподобалася гра, що не чекав такого від мене, працюй, удачі.

Відео Луніна у Реалі більше схоже на казку. 19-річний український воротар одягає форму у роздягальні королівського клубу. Фотографується із Пересом на фоні незліченних трофеїв.

Андрій Лунін, воротар Реала

Бути на стадіоні, в офісі, там укладаються контракти, там кубки чемпіонів Реала і баскетбольного Реала. Костюм ми з дівчиною шукали у Дніпрі, купували. Там така презентація, стільки камер, що нічого за кадром не залишилося. Вже відчувалося, що серйозний виклик, що крім як працювати, не сходити зі шляху, нічого не залишається. Я вже на презентації говорив, як це словами пояснити не знаю, говорити, що ось я щасливий, ейфорія – це ні про що. Я не знаю, як передати це словами.

Ейфорія була такою, що свою вітальну промову Лунін прочитав незнайомою іспанською.

Мене спитали, що я хочу сказати. Грамотно все написали, я прочитав, переклали, узгодили – і  я вийшов. Вже тренувався тиждень-два з командою, спілкувався з тренером, президентом, було простіше, ніж у перший день.

Мова – традиційно головне питання при переїзді в іншу країну. Лунін це зрозумів ще в Україні. Тут вивчав англійську, як інтернаціональну. Тепер увесь вільний час – вивчення іспанської.

Тут в кіно любив сходити, а там мушу вчити іспанську. Я три місяці вчив, вона мені важко дається. Іспанська важча, тому намагаюся у вільний час вчити чи допрацьовувати на полі. Улюблених слів немає. Звичайні – привіт, як справи, коли обід. Після кожного тренування підходжу до хлопців, кажу, пішли, по воротах побємо.

Так Лунін міг сказати Бейлу, Модричу, Асенсіо та решті.

Марсело веселий завжди, не буває навпаки. У кого в Реалі найсильніший удар? У Бейла, мабуть, Асенсіо. Там немає криків таких, напхати, там завести команду, тільки в такому плані, там ніхто нікому не пхає, там найвищого класу футболісти. Перед матчами Рамос як капітан заводить команду дуже сильно. Мені запамяталася фраза: хлопці з першої до останньої хвилини – увага, концентрація, давайте, вперед!

Новий рівень і самих тренувань. Специфіка іспанського технічного футболу вимагає від воротарів максимальної реакції та вміння грати ногами.

В Реалі ми дуже багато працювали ближній бій. В Іспанії технічний футбол, все забивається зі штрафного майданчика, ось відпрацьовували вправи під кутом з центра. Кожне тренування 5-7 хвилин, як розминка навіть входить до основних вправ – перебудуватися треба, робота ногами скрізь. – У квадрат граєш, поміж ніг отримував? – Поки ні, не ризикував.

Перед закриттям трансферного вікна Реал віддав українця в оренду до Леганеса – чудово, що у клуб Ла Ліги. І це хороший крок. У Реала є стабільний Навас та іменитий новачок Куртуа. Луніну лише 19. Його завдання – звикнути до нової країни і прогресувати на полі.

Завдання в тому, щоб мінімум – залишитися, максимум – потрапити в десятку. Клуб розвивається вони реконструювали стадіон, побудували базу, чудова база: два тренувальні поля, тренажерна зала велика, роздягальні – все є, все супер.

У Леганесі він під постійним наглядом і тренерів Реала. Гравець на перспективу основи королівського клубу. Звучить і досі неймовірно. Та він такий же спокійний і простий у житті. Все завдяки вихованню.

Мама, нехай вона не футбольна людина, але вона знає, що таке Реал. І вона теж переживає, щоб все було добре, щоб я грав, щоб все подобалося – материнське почуття. Бабусі тільки за їжу переживають, щоб не голодний був. Я переїхав до Іспанії набрав два кілограма, а бабуся каже, похудав.

Сподіваюсь, два кілограма м’язів, усміхаючись говорить Лунін. Трансфер у Реал в 19 років – підтвердження його таланту. У багатьох могла б закрутитися голова. Та він неймовірно спокійний і виважений. Як був у Дніпрі, потім Зорі, а тепер – в Іспанії.

© Профутбол

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзивно
Закриті коментарі

Перевірте також

Україна на Євро. З ким збірна зустрінеться у групі?

Україна на Євро-2020. І уже приблизно зрозуміло, хто головний суперник нашої команди в гру…