Англія – Бельгія: матч, який ніхто не хотів виграти

Англія і Бельгія вирішили помірятися резервами. Гарет Саутгейт і Роберто Мартінес випустили на поле експериментальні склади. Гру на лавці запасних розпочали Харрі Кейн у Трьох Левів та Еден Азар, Кевін де Брюйне, Ромелу Лукаку у Червоних Дияволів.

Photo by Ryan Pierse/Getty Images

А тепер трішки передісторії. Перше місце у цій групі – не найкраща ідея. А от друга сходинка обіцяє легший шлях у плей-оф. Увага! Володар другої позиції у групі G ризикує не побачитися з топ-збірними аж до півфіналу. Хто не захоче скористатися з такої можливості?

До цього матчу команди підійшли з майже ідентичними показниками. В Англії та Бельгії по 2 перемоги, по 6 очок, по 8 забитих і 2 пропущені м’ячі. Фантастика! Остров’яни підійшли до матчу на першій сходинці завдяки фактору fair-play. У них на одну жовту менше – 2 проти 3.

Так було до стартового свистка. Втім, за перший тайм нічого кардинально не змінилося. Хіба рахунок по карточках став 2 – 5. Попереду команда Роберто Мартінеса.

Гра “навівала смуток і сон”. Фанати навіть почали свистіти наприкінці тайму. Їх можна зрозуміти. Один момент за 45 хвилин. На 9-й хвилині Кехілл виніс м’яч з воріт після удару Батшуайї.

Після перерви команди заграли цікавіше. Всіх врятував Янузай, який забив розкішний м’яч. Аднан з 14 метрів пробив у дев’ятку воріт Пікфорда. Воротар збірної Англії кінчиками пальців дотягнувся до м’яча, але цього забракло, щоб врятувати ворота. Це – дебютний гол Янузая за збірну Бельгії.

На 66-й хвилині Рашфорд міг зрівнювати рахунок, але Куртуа перевів м’яч на кутовий. Маркусу забракло точності. А ще в цьому моменті похвалимо Варді за класну передачу. Втім, ніхто сварити Рашфорда за промах не буде.

Батшуайї і Феллайні на 90 плюс з чимось там намагалися ще забити Англії, але матч так і завершився мінімальною перемогою Червоних Дияволів – 1:0.

Панама і Туніс вже втратили всі шанси на вихід з групи, тому заключний матч на турніру був для них своєрідною втіхою без стратегічних завдань. І у першому таймі ці команди точно грали цікавіше, аніж англійці з бельгійцями. На 33-й хвилині Родрігес завдав удару з-за меж штрафного майданчика. М’яч рикошетом від спини Яссіна Мерія полетів повз воротаря.

На 51-й хвилині Бен-Юссеф зрівняв рахунок. І цим вписав своє ім’я в історію чемпіонатів світу. Річ у тім, що цей м’яч став 2500 за весь час проведення турніру.

Переможний гол Тунісу забив Хазрі – 2:1. А такий вигляд мають всі пари 1/8 фіналу Чемпіонату світу:

Отже, Бельгія стала першою і тепер зіграє з Японією. Англія з другого місця вийшла на Колумбію.