Англія знову бита бельгійцями

Бельгія впевнено перемагає Англію і здобуває бронзові медалі Чемпіонату світу.

Під сумнів статус матчу за третє місце поставив головний тренер збірної Англії Гаррет Саутгейт. У стартовому складі британців вийшло тріо півзахисників Дайєр, Лофтус-Чік та Делф. До речі, саме з таким центром поля англійці грали проти Бельгії на груповому етапі, в матчі, який нічого не вирішував. Окрім названих гравців, серед не основних у збірної Англії відзначимо також вихід Роуза та Джонса.

Натомість Роберто Мартінес у старті виставив найсильніших своїх футболістів і дуже швидко отримав результат. Лише 4 передачі на 4-й хвилині матчу знадобилися бельгійцям для того, щоб забити. Куртуа вибив м’яч зі свого штрафного майданчика, Азар скинув на Лукаку, Ромелу запустив на фланзі Шадлі, а останній в один дотик прострілив на Меньє – 1:0.

Після забитого м’яча Бельгія не зупинилась і продовжувала затискати суперника. Декілька нагод втратив Лукаку: він або бив не точно, або його постріли в останню мить блокували в підкатах захисники. Нестандартний момент мав Алдервейрельд. М’яч після не надто вдалого розіграшу кутового потрапив до захисника Тоттенгема, і той із напівоберту пробивав, однак вище воріт.

Свій момент зі стандарту знайшла і Англія. Вже звична лінія з британців під час подачі розбіглася у різні зони, а м’яч знайшов Магуайра, проте удар був недостатньо сильним, щоб прошити Куртуа. Англія витримала 20 пекельних хвилин і змогла дещо відвести гру від власних воріт, а під кінець тайму і взагалі вирівняти її. Гарі Кейн опускався глибше для пошуків м’яча, і один із таких епізодів міг стати гольовим. Стерлінг у вільній зоні отримав закидання, скинув під удар Кейну, а м’яч просто перед ногою форварда підстрибнув і після зустрічі із ногою Кейна полетів повз ворота.

Англійці мали вагому територіальну перевагу, яка так і не завершувалась акцентованими гольовими моментами. Активним був Лофтус-Чік, він декілька разів на швидкості вривався до штрафного майданчика, але так і не зумів завдати бодай одного вирішального удару. Непогано у гру увійшов Джесі Лінгард, який замінив Роуза і закривав увесь лівий фланг.

Бельгія була не проти грати другим номером і цілком комфортно почувалася на контратаках. Двічі втрачав прекрасні моменти Лукаку і двічі йому асистував Де Брюйне. В середині тайму Лукаку змінив на полі Мертенс і, схоже, підхопив нереалізацію форварда МЮ. Знову мозковий центр Бельгії і Ман Сіті шукав форварда Наполі, але далось взнаки непорозуміння між гравцями. Свій найкращий момент у грі англійці мали на 70-й хвилині. Швидка і точна стінка закінчилась виходом Дайєра впритул на Куртуа, гравець Тоттенгема підсік м’яч над голкіпером, але інший гравець шпор Алдервейрельд виніс м’яч із лінії воріт.

Тріп’є, Лінгард, Магуайр пробивали по воротах збірної Бельгії, але усі ці удари не летіли навіть у площину воріт. Високий пресинг англійців змушував помилятись півзахист Бельгії. Вітсель втрачав м’яч на небезпечній відстані від власних воріт, та на його щастя британці не найкращим чином ним розпоряджались. Фантастичну контратаку провели бельгійці за 10 хвилин до кінця матчу. Азар-Мертенс-Меньє у декілька пасів дійшли від свого штрафного майданчика до чужого і захисник ПСЖ злету пробивав – у неймовірному сейві Пікфорд парирував удар.

Втім, наступна атака Червоних Дияволів стала результативною. Де Брюйне знайшов передачею Азара, який на швидкості увірвався до штрафного майданчика і розстріляв голкіпера англійців. Після другого пропущеного м’яча англійці емоційно потухли. Хоч підопічні Саутгейта трохи більше володіли м’ячем, але це все виключно в центрі поля. Бельгія навіть у компенсований час, коли отримувала м’яч, миттєво переходила до наступальних дій. Складалося враження, що бельгійці готові були грати й далі, але їх зупинив фінальний свисток. 2:0 і медалі світового форуму таки їдуть до Бельгії, однак лише бронзові.