АПЛ: Як Шпори здолали Сорок

Ньюкасл та Тоттенгем цього літа зачаїлися. Жодного нового імені в обох командах, жодної покупки упродовж трансферного вікна. І якщо завдання Ньюкасла Рафаель Бенітес охарактеризував як – втриматися в еліті англійського чемпіонату, то у Тоттенгема, бронзових призерів попереднього сезону, амбіцій набагато більше.

Перші хвилини показали, що темп у матчі буде шалений. Розмочити рахунок вдалося вже на 8-мій хвилині зі стандарту. Вертонген відгукнувся на удар Санчеса після розіграшу кутового. М’яч від поперечки на якісь міліметри повністю перетнув лінію воріт до того, як голкіпер господарів Дубравка його вибив. Арбітр Аткінсон не вагався, почувши про дані системи хоук-ай (яструбине око) і негайно вказав на центр поля – 0:1.

Довго сумувати фанам Ньюкасла не довелося. За дві хвилини ширина в атаці посприяла тому, що господарі рахунок зрівняли. Річі подав з правого флангу прямісінько на голову Хоселу в центр на лінію воротарського майданчика і нападник залишив Льоріса не при справах, 1:1.

Деле Аллі у відповідь забив головою такий же красень вже на 18-тій хвилині. Теж після навісу з правого флангу, але вже на дальній стійці.

І лише після цього у  матчі настало гольове затишшя. Хоч атаки накочувалися як на одні, так і на інші ворота. Обидва суперники минали центр поля на шаленій швидкості, створючи гострі моменти вже у штрафному майданчику. Найбільшу небезпеку традиційно несли у собі стандарти Тоттенгема, гравцям якого давали пробивати головою. А Сороки намагалися розігрувати до певного. Найкориснішим гравцем середньої лінії став 15 номер Ньюкасла бразилець Кенеді.

До перерви контратаки жодної з команд зиску не принесли. 1:2 – на перерву лідером пішов Тоттенгем.

Друга половина зустрічі розпочалася з гострого випаду господарів – Діаме влучив у стійку. За кілька хвилин Кенеді отримав шикарний пас, але невдало прийняв м’яч і втратив нагоду для взяття воріт. На 56-тій хвилині Девіс міг забивати з лету з району 11-ти метрової позначки – у цьому епізоді Дубравка не дозволив збільшити перевагу Тоттенгема. За мить вже Льоріс дістав м’яч після, здавалося, мертвого відскоку, яким завершилася просто таки навала Сорок на ворота Шпор після подачі з кутового.

На 85-тій хвилині знову каркас воріт врятував гостей від вірного гола. Шелві віддав розрізний пас по центру, Рондон бив по воротах, м’яч відрикошетив від ноги захисника Тоттенгема і летів за комірець Льорісу, котрий безсило спостерігав за цим польотом… Проте гола не сталося – м’яч влучив у поперечку.

15-15 – статистика ударів по воротах. Але у Ньюкасла у площину прилетіло тільки 2 з них. У Тоттенгема цифра вдвічі більша – 5.

Отже, 2:1 – виїзна перемога Тоттенгема. Match of the day знає рецепт успіху Шпор.

Манчестер Юнайтед та Тоттенгем – проміжні лідери АПЛ. МЮ напередодні здолав удома Лестер із таким самим рахунком 2:1 (з лівим пенальті на першій сотні секунд, без заслуженої червоної Фреду – бразилець лежачи вдарив опонента під коліна, але рефері епізоду не помітив).

Вест Гем Ярмоленка турнір розпочне у неділю, в гостях у Ліверпуля.