Арсенал – Челсі. Шокуюча розв’язка тривала лише чотири хвилини

Останні матчі Арсенала в АПЛ і Лізі Європи призвели до зміни тренера. Не може похвалитися стабільністю Челсі. У Лампарда – класичні гойдалки на усіх фронтах.

Негостинний Арсенал

З перших хвилин Арсенал позначив своє господарювання. Спочатку, щоправда, регулярні набіги на ворота Челсі зиску не приносили. Перша спроба акцентованого удару прилетіла від Давида Луїса. Але свою колишню команду нинішній Канонір засмутити не зміг – м’яч після удару бразильця через себе полетів повз ворота Челсі. Аристократи відповіли набагато гостріше. Маунт завершував атаку гостей після штрафного – але Лено прочитав епізод і вдало обрав позицію.

І одразу ж Обамеянг завершив зразковий розіграш кутового Арсеналом: габонець забив свій 12 м’яч в АПЛ – на 13 хвилині форвард головою пробив у протихід Аррісабалазі, скориставшись скиданням Чамберса – 1:0.

Ще одна суперова, тепер контатака 3 в 3, вдалася господарям на 18-ій хвилині, але Ляказетт не зміг обробити м’яч, перебуваючи на самоті фактично в центрі штрафного майданчика Челсі.

В середині тайму асистент змушений був залишити поле – Чамберс травмувався у боротьбі з Ляказеттом. Лампард теж провів заміну ще до перерви, тактичну і, як показала гра, вирішальну: Жоржинью вийшов замість Емерсона. Продиктована вона була насамперед тим, що гості раз-по-раз провалювалися у цетрі поля, пропускаючи кинжальні випади Арсенала і хапаючи жовту картку за жовтою карткою. Маунт, Канте і Рюдігер отримали по гірчичнику з 30-тої по 34-ту хвилини.

Вихід Жоржинью істотно пожвавив гру Аристократів. В одному з епізодів гості могли розраховувати на пенальті, але арбітр, переглянувши VAR, його не призначив. Розіграш після здобутого кутового Челсі до удару не довів – вільний Зума пролетів повз м’яч на дальній стійці. Зате знову гостро відповів Обамеянг – удар з гострого кута міг бути гольовим, якби нападник влучив у площину воріт.

Злам

По перерві Арсенал віддав ініціативу гостям, розраховуючи на контрвипади. Це дало Аристократам можливість за перші 20 хвилин другого тайму створити добрих 5 спроб для взяття воріт. Свій чудовий шанс на 66-тій хвилині змарнував Абрахам – форвард Челсі занадто зблизився з голкіпером, що не дозволило використати перевагу у володінні м’ячем.

Міг забивати другий Віллок. Атака Арсенала, розіграна через короткий точний пас, завершувалася ударом метрів із восьми – м’яч просвистів поруч з лівою від воротаря стійкою. Допомога Челсі надійшла від арбітра і самих Канонірів. Спершу за другий грубий фол Поусон мав вилучати Жоржинью, чого не зробив. А потім Лено помилився на виході після навісу з кутового, майнув повз м’яч у найкращих традиціях українських голкіперів. І той же Жоржинью забивав на дальній стійці з метра вже у порожні ворота… – 1:1.

За чотири хвилини Арсенал був деморалізований. Пішовши за перемогою до чужих воріт, підопічні Артети втратили й нічию. Контратаку Челсі на 87-мій хвилині можна переглядати вічно: Абрахам і Вілліан розіграли швидкий вихід, бразилець віддав просто в ноги нападнику і той перехитрив Мустафі та пробив воротаря –1:2. Перша перемога Синіх на Емірейтс від січня 2016 року вийшла досить ефектною.

За підсумками 20-го туру АПЛ Челсі зберігає 4 місце в Прем’єр-Лізі. Арсенал тільки 12-тий. І ось їхня сумна статистика останніх домашніх матчів: