Арсенал — Валенсія. Ляказетт + Обамеянг = комфорт для Канонірів

Лігочемпіонівські баталії пройшли і настала черга перших півфіналів Ліги Європи. Арсенал на Емірейтс приймав Валенсію.

На попередній стадії Ліги Європи обидві команди дуже впевнено розібралися зі своїми суперниками: Арсенал вибив Наполі із загальним рахунком 3:0, а Валенсія плідно попрацювала над Вільярреалом, забивши у двох матчах 5 м’ячів та пропустивши лише 1.

І в Арсенала, і у Валенсії справи у внутрішньому чемпіонаті йдуть не найкращим чином. Обидві команди ще не гарантували собі місце у зоні Ліги Чемпіонів, тому чому б не спробувати здобути путівку до найпрестижнішого клубного турніру через перемогу у Лізі Європи?

Каконіри з перших хвилин показали свої амбіції та заволоділи ініціативою. Схоже, іспанці не дуже були проти цього. Вони грали другим номером і розрахунок валенсійців дуже швидко зіграв. Спочатку Гарай на 10-й хвилині після класного прострілу Родріго якимось незрозумілим чином запустив м’яч над поперечкою з 3-х метрів від лінії воріт.

Але вже за пару хвилин Діахабі виправився за партнера по команді. Після подачі з кутового Родріго, легко вигравши боротьбу в Сократіса, зробив хорошу скидку вздовж воротарського майданчика, а Діахабі перестрибнув і Ляказетта, і Джаку та спокійно головою переправив м’яч у ворота — 0:1.

Втім, Арсенал  зумів дуже швидко відігратися. На 18-й хвилині Ляказетт у центральному колі отримав м’яч і віддав хорошу розрізну передачу під швидкість Обамеянга. П’єр-Емерік технічно одним рухом хитнув воротаря і захисника та викотив під удар на лінію штрафного майданчика. Завершувати атаку прибіг Ляказетт, який чітко покотив м’яч низом у порожні ворота — 1:1.

Арсенал не став затягувати і з другим голом і вийшов вперед вже за 10 хвилин. Знову відзначився Ляказетт. Перепасовка Озіла та Джаки на лівому фланзі начебто не несла небезпеки, але швейцарець якось дуже несподівано подав до штрафного, захисники Валенсії позиційно загубили французького нападника Арсенала, який головою пробив по воротах. Нето зреагував на удар, але руками відбив м’яч у ліву стійку, від якої м’яч відлетів у ворота. Кіпер вибив м’яч вже з воріт, але сподіватися на помилування від арбітра було марно. Спрацювала система goal-line technology – суддя Клеман Тюрпен побачив, що м’яч перетнув лінію воріт у повітрі за сигналом на своєму годиннику   — 2:1.

Ще один непоганий момент мав Ляказетт, коли пробив вище воріт після подачі з кутового. Красивий гол на свій рахунок міг записати Обамеянг, коли після класної і дуже різкої передачі Джаки з лівого флангу ефектно бив злету, але не влучив у ворота (міг би і обробити м’яч – шансів забити було би більше!).

У другому таймі – знову більше моментів для Арсенала. Каноніри були ближче до голу, ніж левантійці до реалізації швидкої контратаки (хоча Кошельни було важкувато в дуелях зі швидкісними супротивниками)

Неймовірні шанси мав Ляказетт. Спочатку мав робити хет-трик після подачі Обамеянга, але у дивний спосіб не влучив по м’ячу. Потім – ще кращий момент: француз вискочив на воротаря під кутом, бив впритул – але з першої спроби влучив у ногу голкіперу, а добивання заблокував захисник.

Валенсійці теж мали свій гольовий шанс. Парехо розрізав передачею з центру всю оборону Канонірів, вивівши на ударну позицію Гамейро (який тільки-но вийшов на заміну). Француз вже збирався бити по воротах, але Чех дуже вчасно скоротив відстань до нападника і прийняв на себе удар.

Утім, забив таки Арсенал. Не Ляказетт – так Обамеянг! Валенсії не пощастило на 90-й хвилині, коли Колашинац подав зі свого флангу на дальню стійку, м’яч перелетів усіх захисників та опинився на нозі Обамеянга. Дивна гра воротаря Нето та захисника Гайя, які просто споглядали за польотом м’яча. Нападник лондонців спокійно переправив м’яч у сітку.

(Photo by Clive Mason/Getty Images)

Каноніри повністю переважали суперника по грі. І Арсенал таки здобув комфортну домашню перемогу 3:1.

У другому півфінальному матчі англійський Челсі не зміг на виїзді переграти німецький Айнтрахт.