Артем Мілевський: Я звик обігрувати всіх. Повна версія інтерв’ю

Сергій Пейчев з’їздив до Білорусі та привіз ексклюзив з Артемом Мілевським. Пропонуємо вам повну версію інтерв’ю з екснападником київського Динамо та збірної України.

15 годин на автобусі – і ти на найкрутішому матчі чемпіонату Білорусі! 13 сезонів тут править БАТЕ. Народна команда, яку неможливо скинути… або майже неможливо!  Динамо Брест – нова сила у білоруському футболі. Тут все ок з грошима і приїжають люди, типу Мілевського. Футболісти, які скучили на золотими медалями на шиї і максимальними завданнями.

Артем Мілевський, форвард Динамо Брест

…. Я звик завжди обігрувати всіх: на тренуваннях, у матчах… Скрізь, де тільки можна… В ресторані!

Ви, і я так само, звикли, що чемпіонат Білорусі – це видовище для гурманів. Дарма! Є непогані команди, а головне – білоруси роблять круте  шоу. Чому наші вболівальники не ходять на футбол? А ті, хто ходить, запізнюються на 10-20 хвилин? Банально немає чим зайнятися до футболу. Що ми побачили у Бресті? Дві години до матчу, і народ просто приходить відпочивати. Думаєш, ти в порядку з м’ячем – грай в текбол! Не виходить ніжками – спробуй руками і зарубайся у плейстейн. Якщо геть все погано – випий пивця, з’їж шашлик і ставай в чергу за автографом улюбленого футболіста. Круто! Те, чого страшенно не вистачає нашим командам! Став лайк і коментуй, якщо хотів би подібні розваги перед футболом!

Атмосфера на стадіоні – топ. Фани смалили фаєри, як скажені! На трибунах дрескод – всі у білому, але якщо сильно постаратися, можна пролізти на фан сектор! Ніхто по голові не дасть, а енергія така, що сам починаєш топити за Брест.

Топили за Динамо, а нас топила страшенна злива. Половина камер відмовилася працювати в дощ. Погодка, м’яко кажучи, на любителя.

Олексій Хобленко, нападник Динамо Брест

Погода? Англія!

Білоруси називали цей двобій чемпіонським. Хтось казав, що це найкращий матч в історії їхнього футболу. У Динамо на 5 очок більше, але в БАТЕ гра в запасі. Брест круто почав і Міля дав порцію ностальгії. Гляньте на цей пас! Давайте чесно! Міля вже не молодий, він не носиться полем, як скажений, але клас на фоні більшості футболістів очевидний. Передача, вміння прикрити мяч корпусом нікуди не ділися.

Перший тайм без голів. Динамо дуже довго сиділо у роздягальні. БАТЕ чекало, арбірт ганяв туди-сюди і кілька разів просив виходити. Вийшли – 18 секунд і забили. Мілевський дав гольову скронею. Самоіронія на рівні.

Та яку голевуху! Там влучило у скроню, від скроні відскочило до Гордея

Фани БАТЕ плювалися і не вірили, що чемпіонство горить. Востаннє вони були без золота, коли долар був по 5, президентом України був Ющенко, а президентом Білорусі… Добре, проїхали!

БАТЕ влупило у стійку і було зрозуміло, що це початок. Потім гості таки зрівняли рахунок. А от тепер хвилинка містики. Більше року тому помер легендарний президент БАТЕ Анатолій Капський. Саме він у 1996 році відродив клуб. Капський помер у 53 роки. Минулого сезону БАТЕ грало перше дербі без свого президента. В дощову погоду мінське Динамо програло і фактично втратило шанси на золото. На честь президента на 53 хвилині матчу фани БАТЕ підняли величезний банер, на тій же хвилині забив Драгун. Тоді уболівальники раділи: президент нам допомагає. Минув рік: Динамо Брест – БАТЕ! Дощ! Перед грою вшанували пам’ять Капського. А потім знову 53 хвилина і знову забив Драгун. Фани БАТЕ шоковані.

Арбітри, на думку багатьох фанатів, часто витягують БАТЕ. У цьому матчі криміналу не було, але кілька моментів здивували. Особливо, коли рефері зірвав атаку Бреста, нібито через якусь репліку від гравця Динамо.

Судді не прибивають (кор)? – Ну, сьогодні було пару моментів, коли на нашому стадіоні він мав грати  на нашу користь, тому що я кочу Мілі, а він зупиняє гру і ще дає штрафний і каже: Він мені сказав щось. Типу, Міля йому щось сказав. Що він сказав? Та яка різниця, дограй момент і вже потім щось розповідай

Олексанр Нойок, півзахисник Динамо Брест

Ми спитали: як ти так трактував? То він мені пару слів там сказав

Потім розказувати почав Мілевський. Він і захисник штовхалися  у штрафному, але рефері на лінії чомусь дивився лише на дії українця.

Мілевський, пряма мова

Что ты на меня смотришь? Ты, бл*…Что ты на меня смотришь, клоун?  На него бл**ь смотри… Клоун бл**ь!

Стояли, один одного тримали, а він на мене дивиться і говорить в мікрофон, як Фантомас. Такі очі… І каже: Так, не тримати його, не тримати. Я кажу: Що ти дивишся на мене, клоун! Комусь каже. Якщо говориш, то говори мені. Це звичний тиск на суддів, я вважаю, що ми грали вдома. Але за великим рахунком, думаю, суддівство було нормальне

1:1 – Динамо залишається на першому місці, але до фінішу ще 7 турів. Шанси на чемпіонство високі.

В першому таймі ми не використали, у другому забили, але, блін, знаєш, в таких матчах треба вирішувати напів моменти

Чому катастрофа? Ничьо не катастрофа. Рахунок по грі, вони мали моменти, у нас були моменти. Це не кінець світу – сьогоднішня гра

Кілька годин на сон, і в Динамо відновлювальне тренування. Англійська погода нікуди не зникла. Нойок не змовкав на тренуванні, а Міля бурчав і хитро нарізав кола по внутрішньому радіусу.

Мілевський дав вогню минулого тижня, коли закинув, що хотів би ще зіграти за збірну!

Як і за збірною, Мілевський стежить за Динамо. Його історія в Києві специфічна: для когось супер таланливий футболіст, для інших – супер талановитий тусовщик. Але давайте чесно, таких епатажних і яскравих персонажів в нашому футболі одиниці. Не усі пам’ятають, але до першої команди Мілевського почав підпускати Михайличенко. Його тренування не забуваються і за 15 років!

Після Михайличенка прийшов Сабо. Багато футболістів зізнавалися, що тоді все поламалося. Мілевський говорить відверто. Аж надто про нинішнє Динамо. Серія з 6 матчів без перемог теж його чіпляла за живе.

В наш час, якби ми не виграли 6 матчів поспіль, то не знаю, що б з нами зробили. Задурно грали б! Ігор Михайлович вивіз би усіх до лісу. Це 100 відсотків. Замовив би всім по мерсу і вивіз до лісу – там би у футбол грали, тренувалися. М’ягко кажучи!

Добре, що в нинішньому клубі Мілевського все добре: поїздка в ліс не передбачається. Зараз рубка за золото, а потім…

З Сашком [Нойоком – ред] вирішимо, що робити далі. Ще рік контракту

Дивіться також: Динамо — Дніпро-1. Парад дивних суддівських рішень. Динамівська серія триває