Аякс – Динамо: київські тюльпани зів’яли

Останньою перепоною на шляху Динамо до групового етапу Ліги Чемпіонів став Аякс. Мабуть, найсильніший суперник з усіх, хто міг дістатись у плей-оф. Перший матч, як і у битві зі Славією, довелося відіграти на виїзді. На щастя для киян, амстердамцям не зміг допомогти Нерес. Його місце на полі посів Ван де Бек. І якби ж тільки знати, чим відгукнеться ця заміна.

Динамо розпочало із центра поля, виконало декілька діагоналей і обмінювалося володінням м’ячем з господарями, як раптом… 1:0. Звичайне закидання до штрафного майданчика і, як не дивно, гравців атаки виявилося більше, ніж захисту. Тадич виконав скидання на Ван де Бека, якого ніхто не опікав, і той пробив. Пробив не сильно, та м’яч прослизнув під Бойком.

Динамо хоч і пропустило на 2-й хвилині, намагалося не панікувати і заспокоїти гру. Поступово це киянам вдалось і вони почали заробляти стандарти. Кутові та штрафні стали серйозною зброєю команди Хацкевича цього сезону. Можемо пригадати незарахований гол Кенджори у ворота Олександрії і порівняти цей момент із першим кутовим у ворота Аякса – один в один. І підсумок той самий. Та якщо гол в УПЛ судді скасували через фол, то тут взяття воріт скасував сейвом Онана. Він же парирував і добивання Кадара. Але наступний корнер став результативним. Знову Кадара подачею знайшов Циганков, Тамаш пробив і знову врятував голкіпер Аякса. Втім, на добиванні першим був Кенджора, 1:1.

Гра дещо заспокоїлася. Аякс контролював м’яч і час від часу намагався прошивати захисну лінію Динамо. Кияни свідомо грали другим номером, але мали проблеми із виходом в атаку. Бєсєдін чіплявся за м’ячі, але в більшості ситуацій у нього просто не було підтримки. Не мав підтримки у вигляді рішення арбітра Циганков, коли падав у штрафному майданчику господарів. Турпен проігнорував момент. Кадар, який допоміг забити Кенджорі, допоміг і Аяксу. Угорець підставився під удар Зієша і підкорегував його просто в кут воріт. Добив Динамо Тадич, він на пару із Тальяфіко розіграв динамічну і вивірену комбінацію, яка вилилась у третій гол.

Вже по перерві господарі вимагали пенальті. Швидка контратака і простріл на Ван де Бека спричинили пожежу у штрафному майданчику Динамо. Пиварич спершу заблокував спробу удару суперника, а от вже після цього неоднозначно викидав ногу, але арбітр, як і у першому таймі, фолу в штрафному майданчику не побачив.

Аякс віддав ініціативу Динамо і перейшов на контратакувальну модель гри. За такого розкладу сил господарі почувалися значно комфортніше. У киян позиційні атаки проходили без просування вперед і закінчувалися на поперечних передачах. Чи не єдиний шанс мав Буяльський після флангової подачі і скидання. Але удар українця заблокував захисник. Ще один постріл, зі штрафного, від Циганкова був не точним.

В кінці матчу нагадав про себе іменитий Хунтелаар. Нападник потужним ударом перевірив поперечку. Ще одну нагоду відзначитися форвард Аякса мав за 10 хвилин до кінця матчу. М’яч після подачі із кута поля долетів до Хунтелаара, який в дотик пробивав, але не переграв Бойка. Коли не зміг допомогти голкіпер, в нагоді стала стійка. Зієш був за кілька сантиметрів до дубля.

Попри активні спроби господарів примножити перевагу і намагання Динамо вибігти у контратаку, забити команди більше не змогли. 3:1 – Аякс робить цілком прийнятний гандикап перед виїздом до Києва.