БАТЕ нокаутує Арсенал і дивує футбольний світ

Білоруський БАТЕ сенсаційно вдома переміг лондонський Арсенал у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи. Господарі мінімально переграли представника АПЛ завдяки голу головою Драгуна після подачі зі штрафного.

Унікальності цій перемозі додає той факт, що БАТЕ останній офіційний матч провів два місяці тому. Чемпіонат Білорусі завершився ще 2 грудня, а завершив календарний 2018 рік білоруський клуб матчем групового раунду Ліги Європи проти ПАОКа. Грекам не допомогли навіть рідні трибуни – нищівна поразка 1:3.

Арсенал чергував перемоги із невдачами. Практично із початку 2019-го каноніри один матч виграють, а в наступному поступаються. Але чи можна було очікувати продовження цієї тенденції у грі із БАТЕ? Емері провів ротацію складу, частково вимушену. Як завджи, людно в лазареті Арсенала. Але є і плюс – у стартовому складі вийшов Мхітарян. В запасі залишились Лено, Торрейра і Обамеянг. Навтіь попри ці зміни склад в якому вийшов на гру не можна назвати резервним.

Арсенал ще у перші 10 хвилин міг вирішувати результат маттчу. Прекрасні шанси не використали Ляказетт і Кошельни. БАТЕ, як і очікувалось, розраховував на швидкі виходи із оброни і не безгрішний захист канонірів дозволяв створювати господарям моменти біля воріт Чеха. В другому таймі зумів забити і Арсенал. Але м’яч не було зараховано через офсайд Ляказетта. Рішення досить дискусійне, адже якщо в момент передачі Колашинаца француз і був у офсайді, то дуже мінімальному.

БАТЕ перемагає у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи і на Емірейтс їде із невеликим запасом, а Арсенал додається до переліку топ-команд, які не вигравали у білорусів на їхньому полі. Раніше це ставалось із Баварією, Баєром, Ювентусом, Міланом та Ромою.