Бельгійське диво в 1/8 фіналу

Бельгія перед матчем з Японією вважалася безапеляційним фаворитом, і найбільше всіх турбувало запитання, як швидко зможуть бельгійці знайти ключі до воріт Кавасіми?

Перший тайм змусив помовчати скептиків, які не давали самураям шансів у боротьбі з одним із головних фаворитів чемпіонату. Впевнена гра в обороні допомогла японцям піти на перерву за рівного рахунку, а маючи краплю везіння, можна було і вигравати (Куртуа випустив м’яч собі поміж ніг і ледь встиг зупинити того на лінії воріт).

Другий тайм подарував всім фанатам футболу неймовірну насолоду. Спочатку Японія провела свій бліцкриг і відзначилася двома швидкими голами!

Харагуті скористався помилкою Вертонгена, хитнув захисника і пробив у дальній кут, а за 5 хвилин Інуї шикарним дальнім ударом подвоїв перевагу азійських футболістів. 2:0 на 53 хвилині – і шок на обличчях зіркових бельгійців.

Голи японців розбудили в бельгійцях справжнього звіра, якого фанати Дияволів очікували побачити з перших хвилин зустрічі. Ще після першого м’яча свій супершанс втратив Азар, який після хорошої передачі партнера пробив у стійку. І це був лише початок…

Ключі до воріт Кавасіми Бельгія знайшла завдяки стандартам. Високі захисники та Лукаку раз по раз протискали захисників, плюс наставник Бельгії провів мудру заміну, замінивши інертного Мертенса на Феллаїні.

Вертонген на 70 хвилині пішов на стандарт, який завершився високою свічкою. Захисник Тоттенгема замість звичної скидки вирішив пробити – м’яч за неймовірною траекторією опустився у сітку воріт Кавасіми.

За 5 хвилин зіграла перша заміна Мартінеса. Азар розхитав опонета і подав у штрафний майданчик, де Феллаїні вистрибнув вище за всіх і переправив м’яч у ворота. 2:2, і грати трохи менше 20 хвилин.

Останні хвилини зустрічі пройшли не в глухій обороні японців, а в обопільно гострій боротьбі. Хонда міг виривати перемогу, але спочатку з гострого кута не реалізував вихід, а на останніх хвилинах не зміг переграти стража воріт Челсі Тібо Куртуа ударом зі штрафного.

Саме Куртуа в підсумку і став одним із героїв Бельгії. Голкіпер впіймав м’яч після подачі кутового Японією та швидко ввів того на партнера. Так розпочалася ідеальна контратака, яка принесла бельгійцям путівку в 1/4. Шадлі (знову спрацювала заміна Мартінеса) завершив комбінацію, яка має увійти в хрестоматії контратакувальної гри. Де Брюйне протягнув м’яч через пів поля, віддав на Тома Маньє, а той покотив, як здавалося, на Лукаку. Форвард Манчестера відчув партнера і пропустив м’яч на Шадлі, який вразив порожній кут воріт Кавасіми, 3:2.

Фото Getty Images

Часу на відповідь у японців не було. Фінальний свисток зафіксував вольову перемогу команди Мартінеса.