Бій за Кубок України: триходівки Шахтаря та ляп Бойка б’ють Динамо

Шахтар переграв Динамо у Дніпрі і став лідером за кількістю здобутих Кубків України. Динамівці забили першими, проте з офсайду. Після навісу зі штрафного у Бурда дійсно був поза грою. Цей момент на початку став показовим не лише з боку того, що атакувальним футболом вболівальників частуватимуть з перших хвилин, він дав сигнал, що бригада суддів на чолі з Можаровським контролюють кожну ділянку поля, відчуваючи до кісток статус протистояння. ПІсля перших хвилин у киян почав випадати Кадар. На 10-й хвилині захисник загубив все, що можна було у власній зоні. Це наче стало сигналом для атакувального потенціалу Шахтаря, швидкості одразу увімкнули бразильці. Зокрема, гру на себе почав брати Алан Патрік, для якого цей фінал був прекрасним шансом нагадати, що колись його брали в команду плеймейкером. В середині тайму в центрі уваги опинився Ісмаілі. На 21-й хвилині після зіткнення з Гармашем на хвилину здалося, що лівофланговий двигун Шахтаря може покинути поле. Проте стегно бразильця витримало, більше того – Ісмаілі завівся. На 29-й крайній захисник гірників самотужки проїхав лівим флангом і пробив у ближній, Бойко відбив. Атаки Шахтаря все більше почали нагадувати навали на штрафний динамівців. Останні ж не надто часто мали змогу вибігти у контрнаступ. На 44-й хвилині Шапаренко ініціативно пробіг від центру поля до штрафного П’ятова, проте пробив значно вище. А вже за хвилину Шахтар мав найреальніший шанс за увесь перший тайм забити Бойку. Степаненко прийняв м’яч у штрафному майданчику, запущений з глибини, і з варіантів прострілити-пробити обрав щось середнє. М’яч покотився між воротарем та штангою, Бойко вдало склався і уникнув курйозного рикошету. Другий тайм. Шахтар одразу подав заявку на перемогу у тактичній війні. Лівий фланг захисту киян повнястю провалився, Фред з центру віддав на Бутка, той здійнив забіг метрів на 30 та прострілив на Феррейру. Круглого не зміг перехопити ані Бойко, ані Бурда, який за Факундо відверто не встиг. Гірники повели у рахунку на 48-й хвилині. Динамо отримало шанс відігратися майже одразу. Бєсєдін, витримавши лінію із захисниками Шахтаря, отримав довгий пас з глибини і вийшов віч-на-віч із П’ятовим, проте вдарив просто у воротаря. А на 61-й стався епізод, в якому Ракицький перетворився на Роберто Карлоса, а Денис Бойко лишився собою. Захисник Шахтаря, пробиваючи штрафний, спіймав голкіпера на протиході. М’яч залетів фактично по центру воріт.

Згадуючи момент Степаненка у першому таймі, схожий кут атаки був у Вербича. Беньямін ткнув м’яча у воротаря. За хвилину Циганков гостро пробивав з льоту, проте всі постріли киян у цьому матчі були далекими від тих, які спостерігались впродовж останніх турів УПЛ. 2:0, Шахтар здоюуває свій 12-й Кубок України, випереджаючи за цим показником Динамо на один трофей.