Божевільна молодь Аякса розриває Реал

Аякс приїхав на Сантьяго Бернабеу перемагати. Навряд чи у таке можна було би повірити ще рік тому. Але зараз це реальність. Ще напередодні матчу-відповіді головний тренер амстердамців Ерік Тен Хааг сказав, що його команда буде грати у свій футбол і намагатись не допустити контратак Реала.

Але вже на 4-й хвилині Варан міг перекреслити наміри гостей. Захисник залишився у чужому штрафному майданчику і дочекався ідеального навісу від Васкеса. Однак удар Варана прийшовся у поперечину.

Аякс грав по-спортивному агресивно, і перша ж акцентована атака гостей стала гольовою. Регілон у другому матчі поспіль припустився позиційної помилки, яка призвела до голу. Згадаємо, що у Ель-Класико гол Ракітича прийшов саме із лівого флангу. У Аякса вийшло схоже. Тадич із флангу увірвався в штрафний майднчик і дочекався підключення із глибини Зієха, а останній в дотик відправив м’яч у ворота.

Аякс навіть не збирався зупинятись, адже після домашньої поразки 1:2 йому необхідно було забивати двічі. І це гостям вдалось. На 18-й хвилині Тадич елегантно і принизливо одночасно розвернув Каземіро та віддав розрізну передачу на Нереса. Бразилець випередив захисника і Куртуа, а потім просто покотив м’яч у вже порожні ворота.

У Реала були гострими підключення Варана. Рафаель завдавав ще одного удару головою, але у площину воріт не влучив. Натомість, влучив Васкес, та його удар парирував Онана. Незадовго після цього Лукас отримав травму і змушений був залишити гру.

Ініціативу на себе взяв Вінісіус. Бразилець спочатку заробив жовту для Мазрауї, а пізніше на максимальній швидкості протягнув суперника і пробив у сітку із зовнішнього боку. На жаль, це була остання дія вінгера а матчі. Із сльозами на очах він теж через травму поле покинув.

У Реала замість Васкеса вийшов Гарет Бейл і сам собі створив класний момент. Валлієць оббіг суперника і потужно пробивав у ближній кут – стійка. Схожий трюк намагався виконати Тадич, але в його випадку засейвив Куртуа.

В шаленому темпі Реал почав другий тайм. Раз-по-раз мадридці штурмували захист Аякса, який не без проблем, але відбивався і втікав у контрвипади. Один з таких міг завершитись голом, якби сильніше злету пробив ван Де Бек.

Аякс знайшов своє щастя у контратаці. Тадич в середині тайму класним ударом з лінії штрафного майданчика забив третій м’яч у ворота Куртуа. Однак, за цей гол гравцям серйозно довелось поборотись. Мазрауї на самісінькій лінії виборов м’яч і розпочав гольову контратаку Аякса. Саме в тому, чи вийшов м’яч за бокову лінію і полягало питання. Дуже довго Фелікс Брих радився із помічниками-відеоасистентами та все-таки зарахував м’яч. Приголомшливі 0:3!

Реал силами Асенсіо повернувся у гру. Марко не став обробляти передачу Регілона, а пробив в дотик – 1:3. Не минуло і 5 хвилин, як змусив замовчати трибуна Шоне. Данський ветеран Аякса неймовірною дугою зі штрафного відправив м’яч за спину Куртуа.

1:4 і полились сльози вболівальниць Реала. Господарі продовжували намагатись атакувати, але із поспіхом все більше браку з’являлось у діях мадридців. За такого зручного рахунку на свою користь Аякс почав грати обережно, а моментами надто необачно.

Так поблизу свого штрафного майданчика гості втратили м’яч, але Бензема послизнувся перед вже порожніми воротами. Пробити зумів Бейл, та з гострого кута і влучив у голкіпера. Люб’язністю відповів і Реал. Вершкові теж привезли собі контратаку і вже Зієх з кількох метрів пробив вище воріт.

На останніх хвилинах матчу вболівальники масово почали залишати трибуни, а Бейл ледь не залишив команду в меншості. Гарет не вдало приземлився на ногу і якийсь час провів на газоні із болісною гримасою, але гру продовжив. На той момент у розпорядженні Соларі вже не було замін.

Не залишив в меншості Бейл, зробив це Начо. Захисник ззаду атакував ван Де Бека, а далі ще й спробував наступити на суперника. Фелікс Брих все бачив і  Начо вилучив.

Аякс створив маленьке диво і розтрощив Реал 4:1 на його ж полі. Ця шалена молодь ще себе покаже у чвертьфіналі. Але ж могло всього цього і не бути, якби амстердамці у кваліфікації не пройшли Динамо.