Битва титанів! Динамо та Шахтар видали напружене та емоційне Українське Класичне. ВІДЕО

У 10-му турі УПЛ Динамо та Шахтар знову зійшлися на НСК Олімпійський

Лише нещодавно гірники перемогли киян у матчі за Суперкубок України з рахунком 3:0. Перед зустріччю в чемпіонаті обидві команди мали кадрові втрати. Поза заявкою Динамо на цей двобій опинилися Віталій Миколенко та Беньямін Вербич. Український захисник зазнав м’язового ушкодження на тренуванні, а словенець має проблеми з коліном. У Шахтаря, окрім Лассіни Траоре, який у грі Ліги чемпіонів з Інтером отримав серйозну травму, був відсутній Вітао та Ісмаїлі.

Перший тайм

На 9-й хвилині Динамо створило перший небезпечний момент у зустрічі. Де Пена обігрався на лівому фланзі з Циганковим, увірвався до штрафного майданчика і прострілював до воротарської зони. Але м’яч після пострілу уругвайця влучив у ближню стійку. На щастя для Шахтаря, Буяльський, який був першим на добиванні, дуже слабко пробив у дотик і Марлон розрядив ситуацію, вибивши м’яч якнайдалі.

Одразу Шахтар відповів швидкою контратакою, яка закінчилася потужним ударом Алана Патріка з-за меж штрафного майданчика – м’яч пролетів над дев’яткою.

На 17-й хвилині вже Бущан врятував киян від гола. Після подачі з кутового м’яч рикошетом від Шапаренка опускався під поперечку. Але голкіпер Динамо в ефектному стрибку відбив його за межі поля.

У середині першого тайму гірники ледь не упіймали господарів на помилці. Алан Патрік обікрав поблизу штрафного майданчика киян капітана Динамо Сергія Сидорчука, Педріньйо віддав далі на Марлоса, який вже і намагався закрутити м’яч у дальній кут. Та досвідченому лідеру Шахтаря зовсім трохи забракло влучності.

Наприкінці першого тайму динамівці створили чимало небезпеки біля воріт Пятова. Спочатку Вітіньйо непогано стріляв із лінії штрафної зони – трохи вище воріт. Потім Буяльський подавав з лівого флангу, але влучив у Додо. І м’яч рикошетом від бразильського захисника ледь не залетів у ворота Шахтаря – Пятов у стрибку врятував. А вже на останніх хвилинах Буяльський вивів Вітіньйо на ударну позицію, але новачок Динамо з меж штрафного майданчика пробив вище.

Другий тайм

По перерві трапився черговий курйозний момент. Додо подавав з правого флангу до штрафного майданчика, але м’яч зрізався у нього з ноги та полетів у площину воріт. Бущан, навчений гірким досвідом у матчі з Баварією, був готовий до такого розвитку подій і відбив на кутовий.

Другий тайм, хоч і був дуже напружений, але небезпечних нагод обидві команди майже не створили. За другі 45 хвилин можна згадати лише момент Додо, коли у нього зрізався м’яч і заключний кутовий гірників, що останні хвилин п’ятнадцять повністю володіли ініціативою. Але у найвідповідальнішу мить свої ворота вже з лінії врятував Караваєв.

0:0 – підсумковий рахунок матчу. Динамо продовжує лідирувати у турнірній таблиці, маючи 26 очок, і зберігає перевагу перевагу над Шахтарем, який йде другим, у три пункти.