Чемпіон Європи переможений! Італія в меншості демонструє характер, але Іспанія виходить до фіналу Ліги націй

У півфіналі Ліги націй чинний чемпіон Європи збірна Італії у Мілані на Сан-Сіро грала зі збірною Іспанії

Обидві команди не так давно уже зустрічалися одна з одною в 1/2 фіналу Євро-2020. Тоді за підсумками серії пенальті перемогу святкували італійці. Тому для піренейців це був шанс взяти реванш за минулу прикру поразку.

Чинні чемпіони Європи активно розпочали гру і з перших хвилин завдали клопотів Сімону

Спочатку з дальньої відстані стріляв К’єза, а потім Бастоні. Але в обох випадках голкіпер Іспанії впевнено відіграв у воротах.

Але вже перший удар іспанців у площину воріт на 17-й хвилині завершився голом. Оярсабаль виконав розкішну точну передачу до штрафного майданчика на Торреса, за яким не встиг Бастоні. Форвард фурії рохи у дотик перевів м’яч у сітку воріт – 0:1.

Менш ніж за хвилину італійці ледь не пропустили ще раз. Після удару Алонсо з-за меж штрафної зони дуже невпевнено зіграв Доннарумма. Голкіпер скуадри адзурри випустив м’яч із рук і той влучив у стійку. Першим на добиванні, на щастя для команди Манчіні, опинився Бонуччі, який вибив на кутовий.

Господарі відносно швидко відійшли під пропущеного м’яча і згодом були близькі, щоби відігратися. Спочатку Бернардескі, який з правого флангу увірвався до штрафного майданчика, намагався заскочити Сімона зненацька і пробив із гострого кута. Але голкіпер Іспанії був готовий до такого розвитку подій і зумів відбити удар, перевівши м’яч у стійку, від якої він вилетів у поле.

А вже на 34-й хвилині італійці змарнували супернагоду. Емерсон прострілив з лівого флангу на 11 метрів на Інсіньє, який відірвався від захисників, але гравець Наполі пробачив іспанців. Вінгер пробив у дотик, але не влучив у площину воріт.

Вилучення і другий гол

Здавалося, Італія переважає свого суперника, але на 42-й хвилині для команди Манчіні настав переломний момент. Головний арбітр матчу Карасьов вилучив Бонуччі. Росіянин показав капітану скуадри адзурри другу жовту за удар ліктем в шию Бускетсу (перше попередження захисник отримав за розмови).

Свою кількісну перевагу підопічні Енріке використали ще до перерви. Оярсабаль подав на дальню стійку на Торреса, якого знову загубив захисник, і той пробив у дотик головою у протихід Доннаруммі – 0:2.

Другий тайм

Усі запитання про переможця цієї зустрічі на 63-й хвилині міг знімати Оярсабаль. Після подачі від Піно вінгер Реал Сосьєдада із декількох метрів завдав удару головою, але йому забрало декількох сантиметрів, щоби влучити у площину воріт.

На 78-й хвилині вихід віч-на-віч змарнував Алонсо. Захисник збірної Іспанії з убивчої позиції не зумів пробити Доннарумму.

На 83-й хвилині італійці покарали іспанців за марнотратство. К’єза скористався помилкою захисників чрвоної фурії, перехопив м’яч у центрі поля і виходив на побачення з Сімоном. Вінгер Ювентуса не став тягнути ковдру на себе, дочекався Пеллегріні і викотив йому на порожні ворота. Останній не схибив – 1:2.

Утім, створити диво збірній Італії не вдалося. 2:1 – Іспанія перемагає і перериває безпрограшну серію чинних чемпіонів Європи, яка склала 37 матчів. Команда Луїса Енріка виходить до фіналу Ліги націй, де зустрінеться з переможцем пари Бельгія – Франція.