Домашня сторінка Ексклюзив Дограти чемпіонат у Києві? Ігор Суркіс пропонує клубам варіанти

Дограти чемпіонат у Києві? Ігор Суркіс пропонує клубам варіанти

9 читачів онлайн
0
876

Ігор Суркіс підтримав ідею дограти чемпіонат в одному місті.

Про це президент Динамо Київ розповів в ексклюзивному інтерв’ю FootballHub.

Який настрій у команди, як проходить тренувальний процес?

Вчора розмовляв з головним тренером. Завтра або в суботу під’їду на базу. Карантин відверто набрид, я втомився від нього. З натхненням команда сприйняла той факт, що вже можна тренуватися. Адже це їхня професія, тож тепер вони відчувають себе в своїй тарілці. Це позитивно. Все йтиме поступово. І навіть, якщо люди по телевізору дивитимуться футбол, то зрозуміють, що ми повертаємося до життя. 22 спортсмена на футбольному полі одночасно грають в футбол, плюс судді. Уже є якийсь контакт. Є певні обмеження, зараз говорять про 5 замін, не тримати один одного за футболки в штрафному майданчику, але це футбол. Люди вже повірять в те, що ми можемо подолати цю хворобу. Дуже хотілося б, щоб чемпіонат відновився. Перш за все ми йдемо далі.

Чи були рекомендації від УПЛ стосовно виходу з карантину?

Ми знаємо про те, що прем’єр-міністр зробив 5-крокову програму виходу з карантину. Там чітко було написано, як з нього виходити. Нам рекомендації, окрім кабміну, в принципі ніякі не потрібні. Адже саме він наклав заборону і був введений карантин. Тепер його скасували. Професійна футбольна ліга природно слідувала цьому регламенту. Що буде далі? Чи почнеться чемпіонат, чи затвердять його 30 травня, як говорилося раніше, у якому форматі він проходитиме: у різних містах чи в одному місті – це все прерогативи Прем’єр-ліги і федерації футболу.

Деякі з команд хочуть провести матчі верхньої шістки в Києві, а дехто проти. Яка ваша думка щодо цього?

Дивіться, якщо я виступатиму тільки за те, щоб проводити чемпіонат в Києві, то мене звинуватять в тому, що я шукаю перевагу для себе. Та це не так. Я звертаюся до простої логіки. Ми в Києві, Шахтар теж. Десна Чернігів поряд і готова базуватися в Києві. Колос теж недалеко. Це вже чотири команди. Та є Зоря і Олександрія. Прем’єр-ліга, спільно з нами, має надати такі можливості цим двом клубам, щоб вони почувалися не як гостях, а як вдома. Що нам це дає? Всі команди не піддають себе ризику. Перебувають в одному місті. Одна медична служба, яку ми виберемо, тестує футболістів перед матчами. Всім проводять тести на коронавірус. І ми не піддаємо себе ризику. Літаки не літають, треба їздити 2-3 автобусами. Переїжджати туди-сюди.

Таке враження, що вони хочуть грати в Олександрії, або Зоря в Запоріжжі, бо їм не треба буде виїжджати. Але ж це не так, бо все одно будуть виїзні матчі. А це вже призводить до певного ризику. Я вважав би за доцільне дограти чемпіонат в одному місті. Можна було б, звичайно, послухати Зорю і провести це в Запоріжжі та в Дніпрі. Але для цього треба надати нам такі ж умови, які ми готові створити цим двом клубам. Одному з клубів я готовий виділити дитячо-юнацьку базу, яка знаходиться на Нивках. З тренувальними полями, тренажерним залом і триразовим харчуванням. За рахунок клубу. Зорі Луганськ, припустимо, Геллеру, я запропонував. Олександрії готовий надати свою базу Шахтар, наскільки мені відомо. Будь ласка, давайте знаходити якийсь компроміс. Головне – відновити чемпіонат. Але якщо буде прийнято рішення, про те, що матчі мають відбуватися за звичним регламентом, то доведеться їздити різними містами України.

Планується нарада між ПФЛ та УПЛ?

Планується 15-го числа нарада. І те, що вони там вирішать, ви знатимете, напевно, першими.

Основні тези ви не можете зараз виокремити?

Ні, нічого. Всі тези, які хотів, я вам сказав. Якщо дозволить нам Кабмін проводити чемпіонат, я бачу, що його проводити потрібно саме так – в одному місті. По-перше, інфраструктура, у нас 3 стадіони: Динамо, Олімпійський і Оболонь. Обирайте, хто на якому полі хоче приймати і яку команду. Мені все одно, припустимо, де грати з донецьким Шахтарем – вдома чи в гостях. І їм, напевно, теж. Ось є стадіон Динамо, можемо грати там. Є Олімпійський, на ньому провести всі матчі. Вболівальників немає, тому все одно, що ми подолаємо 450 км та приїдемо до Харкова і зайдемо на такий же порожній стадіон. Я розумію була б інша ситуація. І сказали, що в якомусь місті можна проводити матчі з глядачами. Тоді треба туди їхати і грати з вболівальниками на трибунах.

Чому Зоря і Олександрія проти цього?

Я їх теж можу зрозуміти. Чуже місто, і десь треба відновлюватися. Але я готовий Зорі запропонувати свою інфраструктуру. Я думаю, що таких умов, які я їм пропоную, у них в Запоріжжі немає.

15-го травня будуть обговорювати і питання розширення УПЛ наступного сезону?

Та я не знаю, що треба там обговорювати. Є регламент і його треба дотримуватися. Єдине, що команди, які претендують на потрапляння в Прем’єр-лігу, повинні надати всі гарантійні фінансові документи і повідомити, де вони будуть грати. Щоб не виникло потім такого, що команди зіграють якусь кількість турів, а потім знімуться зі змагань. Це єдине, що б я хотів. А регламент був затверджений. Всі все знали і спокійно собі грали. Ви уявіть собі: Ось я, президент клубу, перебуваю в Другій лізі або в Першій і хочу потрапити в Прем’єр-лігу. Я витрачаю додаткові кошти, щоб придбати футболістів, роздаю премії в команді та йду до своєї мети. І ось вона близька, а тут кажуть, що ні, почекайте, ми тут передумали.

Ми ж всі серйозні люди. Хоча, можливо, ми поспішили з цим рішенням. Проте ніхто не міг знати, що настане у світі така біда, як коронавірус. Ви ж теж не могли уявити, що будете стояти переді мною в масці і брати інтерв’ю. І я б не міг уявити. Зараз треба боротися за життя кожної людини. А регламенту слід дотримуватися. Ми живемо ж за правилами? Чи щоразу змінюватимемо регламент?

Ви за розширення УПЛ?

Я за те, щоб Прем’єр-ліга була розширена до 14 команд. Тому що такий регламент був прийнятий. І ми за це, наскільки мені відомо, голосували.

Читайте також: Вони дали мені найбільше у футболі© Шевченко розповів, кому особливо завдячує у своїй кар’єрі

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Милиці і відновлення. Динамо втратило двох гравців через травми

Мірча Луческу не зможе розраховувати на двох легіонерів …