УЄФА рекомендує усім лігам закінчити чемпіонати до 30 червня. Як саме продовжувати грати? Максим Опанасюк у програмі ПРОФУТБОЛ розглянув можливі сценарії продовження сезону в Україні.

Оптимістичний сценарій

За старим календарем УПЛ мала зіграти останній тур і плей-оф до 24 травня. Зараз додався місяць про запас. Це добре. Якщо карантин завершиться 3-го квітня, команди зможуть почали повноцінні тренування. Футболісти кажуть, що у такому разі достатньо буде тижня підготовки. Із середини квітня до кінця червня достатньо часу, щоб спокійно дограти і УПЛ, і Кубок України. З точки зору щільності календаря взагалі без проблем стартувати навіть на початку травня.

Скріншот ПроФутбол

Сценарій «На тоненького»

15 травня – крайня дата продовження сезону. У період із середини травня і до 30 червня можна запхнути 9 турів УПЛ, півфінали та фінал Кубка України. Тобто, 11 ігрових днів. УЄФА радить робити паузу між матчами не менше 48 годин, утім все одно, темп кінця сезону буде дуже високий, особливо для півфіналістів Кубка. Паралельно Шахтар намагатиметься якомога далі пройти у Лізі Європи. Якби Гірники не вилетіли раніше із Кубка України, цей сценарій був би нереальним. А так, “на тоненького” можна проскочити.

Найгірший сценарій

Найгірший сценарій – футболу цього сезону більше не буде. Це якщо карантин затягнеться на другу половину травня. Тоді чемпіонат не дограють і будуть в кабінетному або онлайн-режимі вирішувати, хто які місця посів у турнірній таблиці. Ось як прокоментував цей варіант виконавчий директор УПЛ Євген Дикий:

Якщо ми не зможемо закінчити до термінів, які встановила УЄФА, то ми будемо вирішувати це з клубами. У нас буде два варіанти: закінчити чемпіонат так, як він виглядає наразі, чи брати тільки перший етап. Не брати до уваги 23 тур чемпіонату. Будемо пропонувати ці два сценарії

Скріншот ПроФутбол

В обох випадках Шахтар стане чемпіоном. Утім, варіант, де береться лише перший етап, 22 тури, точно не підходить Зорі. Це зрозуміло – у 23-му турі команда Скрипника виграла у Шахтаря, тоді як Динамо зіграло унічию з Десною і віддало луганцям друге місце. А з ним – і потенційну кваліфікацію Ліги Чемпіонів. У разі дострокового завершення чемпіонату, суперечок однозначно не уникнути. В усіх сенсах – найгірший варіант.

У нижній шістці після 23-го туру змін не було, але постане питання – кому вилітати. Навряд чи Карпати, остання команда Ліги, просто візьме і погодиться на виліт. У керівництві УПЛ поки що не дають чіткої відповіді на запитання, хто ж тоді вилетить. Коментар виконавчого директора УПЛ Євгена Дикого:

Також розглядається декілька варіантів. Я скажу так: варіанти в нас є, але ми не будемо оголошувати, бо нам треба провести додаткові консультації з УАФ щодо цього. Може йтиметься і про розширення Ліги, і про якісь кардинальні міри. Потрібно, щоб усе було узгоджено з керівництвом федерації. Щоб ми спільно вийшли із цим рішенням

Український футбол чекає відповіді: коли можна буде дограти сезон і чи взагалі його можна буде продовжити. Поки усе дуже розмито.

Читайте також: Лікар із Бергамо про коронавірус: Матч Аталанти був біологічною бомбою.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Непотрібний. Півзахисник Динамо нікому не треба

Футболіст ще на контракті у київському клубі, але місця для тренувань шукає сам …