У Лізі Чемпіонів VAR уже використовують, а в УПЛ коли?  Footballhub розпитав у авторитетних тренерів, що вони думають з цього приводу. В’ячеслав Грозний, Максим Шацьких, Володимир Шаран та інші діляться своїми міркуваннями.

В’ячеслав Грозний, екс-тренер Арсенала:

Не хочу бути не скромним, але я один з перших, хто ще 20 років тому казав, що має бути відео-асистент, який матиме зв’язок з арбітром у полі. Буде сидіти колишній арбітр і підказувати: Сергій, було положення поза грою. Сергій, пенальті не було. Сергій, пенальті був. Це зараз реалізувалось. Але пройшло 20 років.
У футболі дуже консервативні чиновники, вони не хочуть міняти. VAR в Україні обовязково потрібен. Це нормально. Це потрібно, щоб допомогти арбітрам допускати менше помилок. Це не тому, щоб контролювати арбітрів.

Володимир Шаран, тренер Олександрії:

Я думаю, що потрібно. Але для того, щоб визначати тільки основні моменти. Дивлячись італійський чемпіонат, багато зупинок буває. Але бувають такі зупинки, які безумовно необхідні і вони впливають на результат. Те, що ми бачили в європейських чемпіонатах.

Микола Павлов, президент Асоціації тренерів: 

Я категорично проти усіх нововведень, зокрема й VAR. Це убиває хоч якусь інтригу, а інтрига має бути: чому суддя так судить, упереджено чи неупереджено, а так все буде зрозуміло. 

Максим Шацьких, тренер Динамо: 

Ми багато дискутуємо з колегами з приводу цього питання. Я думаю, гірше з ним не буде. Навіть подивіться на Чемпіонат світу. Розумієте, що таке VAR. Сидять люди зверху і говорять головному арбітру, іди подивися, зверни увагу. Ніхто не знає, що вони говорять.  І головний арбітр має прийняти рішення. 

Роман Санжар, екс-тренер Олімпіка: 

Я вважаю, що це необхідно. Це допоможе. У нас багато питань виникає. У суддівської бригади буде змога взяти паузу, подивитися. Виникають такі доленосні ситуації, які не завжди помічають судді і трактують їх неправильно. І від цього страждає результат команди. Ламається велика робота. Тому я вважаю, якби в нашому чемпіонаті була б така система, це було б дуже добре.

Олег Федорчук, тренер Енергії (Нова Каховка):

Це правильне рішення. Єдине, щоб ми дозріли економічно для всіх ліг. Не можна приймати якусь систему тільки в Прем’єр-Лізі. Це дорога система. Усі правила футболу мають бути однаковими на всіх рівнях. 

Мені здається, що в Європі поменшало скандалів з цією системою. Це майбутнє. 

Сергій Попов, помічник головного тренера Зорі:

Якщо чесно, то після Чемпіонату світу навіть не знаю. Там судді дивились VAR і все одно помилялись. VAR мене не переконав у своїй необхідності. 

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Де опиниться Селезньов? Циганик розповів про вірогідний варіант

Ігор Циганик у ефірі Циганик LIVE прокоментував можливий варіант продовження кар'єри для Є…