Домашня сторінка Актуально Данія у стресовому матчі програла Фінляндії. Дебютант Євро здобуває свою першу історичну перемогу

2 min read
3
23,987

У другому матчі другого ігрового дня на Євро стартувала боротьба у квартеті В

Матч у Копенгагені між збірними Данії та Фінляндії вибив усіх з ігрового темпу жахливою трагедією наприкінці першого тайму. На 43-тій хвилині Крістіан Еріксен впав не в ігровому епізоді, втратив свідомість і йому 10 хвилин запускали серце. Зрештою, 29-тирічного півзахисника стабілізували, доправили до лікарні і, на щастя, він прийшов до тями.

Щодо самого матчу, то для збірної Суомі цей турнір – дебютний в історії, адже номінальні гості ніколи досі не виходили ані на Євро, ані на Мундіаль. Нагадаємо, фіни є суперниками збірної України у відборі на найближчий Чемпіонат світу. Фаворитами напередодні зустрічі одностайно вважалися данці. Червоно-білі виграли 9 з 11 останніх міжнародних поєдинків.

Перший тайм

Данці негайно взяли м’яч під свій контроль і на сьомій хвилині Градецкі серйозно вступив у гру. Кіпер фінів відбив удар Вінда перед собою, але з добиванням господарям не пощастило. Другий вже суперсейв Градецкі здійснив після удару головою Хейб’єрга – кінчиками пальців воротар дістав м’яч з-під поперечки на 18-тій хвилині гри.

Майже одразу кіпер нейтралізував удар Еріксена, якому надали занадто багато простору на лінії штрафного майданчика. Усі ж спроби фінів вибігти у контратаку завершувалися одразу після центрального кола – данці добре підготувалися до таких вилазок опонентів. Статистика ударів у середині першого тайму – 8 (3 у площину) у господарів і нулі у гостей.

На 43-тій хвилині гру перервали. Як тільки стан Еріксена стабілізувався, гравці обох збірних висловилися за те, щоб дограти матч у цей же день.

Крістіана Еріксена замінив Матіас Єнсен. До свистка на перерву до небезпечних моментів справа не дійшла.

Другий тайм

На 55-тій хвилині масована атака господарів завершилася виносом фінами свічки майже з лінії власних воріт. Данці продовжили тиск, а гості намагалися вкотре застосувати свою головну зброю – контратаки. Як і до перерви, спроби фінів видихалися далеко за межами штрафного майданчика Каспера Шмейхеля. Тривало це до 60-тої хвилини, коли перший удар фінів у площину воріт суперника перетворився на гол. Пох’янпало головою відгукнувся на навіс Уронена, вирвався з-за спин центральних оборонців та пробив по центру воріт із лінії воротарського майданчика. Шмейхель скластися і відбити м’яч не зміг – 0:1.

COPENHAGEN, DENMARK – JUNE 12: Joel Pohjanpalo of Finland scores their side’s first goal past Kasper Schmeichel of Denmark during the UEFA Euro 2020 Championship Group B match between Denmark and Finland on June 12, 2021 in Copenhagen, Denmark. (Photo by Wolfgang Rattay – Pool/Getty Images)

Після гола гра повернулася у своє русло: фіни відбиваються, данці атакують. І на 73-тій хвилині Поульсен заробив пенальті у боротьбі з Араюурі. Але Хейб’єрг пробив дуже невдало – несильно і низом. Градецкі намертво забрав м’яч…

COPENHAGEN, DENMARK – JUNE 12: Pierre-Emile Hojbjerg of Denmark has a penalty saved by Lukas Hradecky of Finland during the UEFA Euro 2020 Championship Group B match between Denmark and Finland on June 12, 2021 in Copenhagen, Denmark. (Photo by Wolfgang Rattay – Pool/Getty Images)

На 81-ій хвилині супермомент знову втратили данці. Швидка перепасовка мала завершуватися голом Ольсена, але завадив підкат оборонця фінської збірної – лише кутовий, з якого зиску данці не отримали. За кілька хвилин мав нагоду Поульсен, але знову чітка гра оборонців у захисті не дозволила данцям здобути бодай нічию… 23 удари проти одного – статистика, яка все одно не дозволила данцям перемогти!

0:1 – сенсаційна (але зрозуміла з огляду на емоції матчу) поразка збірної Данії. Фіни святкують дебютну перемогу на першому в їхній історії Євро.