Динамо вдома перемогло Маріуполь з рахунком 2:1. Кияни були охочими до мікрофона. Чого не скажеш про азовців.

Поспілкувався з Footballhub і почесний член УЄФА Григорій Суркіс:

Я б не вживав слово провалили щодо команди, яка складається з молодих гравців. Ви подивіться, хто виходить на поле. По-перше, це не та команда, яка була декілька років тому. По-друге, на полі було три легіонери. Більшість українців. Я взагалі скажу вам відверто, що я мрію про те, щоб повернутися на 20 років назад, коли при Лобановському грала команда, на 100 відсотків російськомовна. Де, окрім українців, були два білоруси, один росіянин і один грузин. Вважаю, що сьогодні молодь, яка робить тільки свої перші кроки у футболі, заслуговує, по-перше, на увагу, на повагу. Всі ми сподіваємося на гучні перемоги Динамо. Навіть якщо говорити про перемогу над Маріуполем. Це протистояння з певними умовами. Викликає сумніви, що ця гра є визначальною в сезоні. Наприклад, Ребров, двічі вигрававши чемпіонат України, не обігрував Шахтар. 

Хацкевич знайшов тактику, стратегію, умови, при яких він як мінімум не програє Шахтарю. Але в тих матчах, де, як-то кажуть, в андердогів треба брати три очки, команда чомусь буксує. Так це і є молодість команди. ЦЕ і є становлення команди. Я хочу всіх повернути у 1996 рік, коли Сабо програвав з цією командою все, що тільки міг. Навіть Ксамаксу програв.

Лобановський прийшов, взяв цю команду. З тими самими гравцями. І вже в 96-97 році він перегравав Реал і Барселону. Пам’ятаєте, був такий радянський фільм. Подвиг розвідника називається. Там грав актор Кадочніков. Він казав одному німецькому офіцеру: Терпение, мой друг, ваша щетина превратится в золото.

Я хочу, щоб терпіння дало нам змогу сподіватися, що команда прогресуватиме, що гравці робитимуть висновки, чому вони можуть обігрувати Шахтар та інші команди, і чому в матчах, де немає сумніву у перемозі, вони її не здобувають. Я ж не тренер. Я не знаю, чому так. Я простий вболівальник.

Я не хочу порівнювати з поколінням  Мілевський-Алієв. Якщо казати про талант одного й іншого, вони з точки зору перспективи були визначними гравцями Динамо. Тоді, коли вони переймалися футболом, а не дещо іншим, дівчатами та ще чимось. Вони творили історію Динамо. Я не хочу сказати, що вони не були талановитими. Але, безумовно, я не можу порівняти Шевченка та Реброва з Мілевським та Алієвим. Тому що Шевченко та Ребров переймалися тільки футболом. Може колись Мілевський та Алієв зрозуміють, що вони переймалися не тим, щоб свідчило б про їхні професійні якості і в якому клубі вони грають.

Я сподіваюся, що хлопці, яким 16, 17 навіть 15 і 14 років, які тільки підростають… Той же Шепелєв, Шапаренко, Миколенко, Супряга, Ісаєнко, Булеца, Цитаїшвілі … Я можу безкінечно називати людей, які за певних умов скоро можуть стати визначними фігурами в команді, як повинна весь час прогресувати. Вони наберуть м’язи і будуть такими як 19-річний Миколенко, визначатимуть гру Динамо. Я розраховую на те, що не 12 тисяч буде на стадіоні. Вболівальники визначають гру. Якщо є вболівальники – є гра. Немає – то немає інтриги. Мені сподобалося б, якби в наступному матчі 22 травня вирішувалася б доля золотих медалей.

Артем Бєсєдін поділився емоціями після свого повернення на поле в основному складі команди:

Почуваюся добре. Сподіваюся, що вже все позаду. Найголовніше, що вийшов допоміг команді. Я мріяв про це. Добре, що ще виграли. Будемо готуватися до Шахтаря. Дуже важлива гра. Дещо схуд? Працював в залі, працював над собою, верхній плечовий. Хотілося вийти з цієї ситуації тільки сильнішим. Сподіваюся, що все буде добре. Разом із Солем тренувався, я йому сказав, хай мову вчить!

Табло Шахтаря до матчу з Динамо? Поки у них в цьому сезоні є така можливість, то хай запускають. Це може бути остання можливість запустити хоч щось. Ми промовчимо, на полі доводитимемо. Це їхнє право. Ми вийдемо на поле, результат буде позитивним.

Не стримував щастя автор свого дебютного м’яча за Динамо Карлос Де Пена:

Маріуполь? Я думаю, вони приїхали зробити свою справу. Намагалися пресингувати нас, добре оборонятися. Ми грали добре, можливо, трохи втратили концентрацію, пропустивши гол на останніх секундах. Ми заслуговували перемогти.

Так, я забив дебютний м’яч. Це важливий гол для мене. Звичайно, хотілося забити! Сподіваюся, я забиватиму ще. Я сьогодні щасливий. Ні. Ще не час святкувати. Час трохи відпочити і думати про наступну гру. Завтра будемо тренуватися, відновлюватися після матчу. Наступний поєдинок дуже важливий для нас. І ми хочемо виграти його!

Ми маємо думати про три гри, що залишилися. Ми ще не думаємо про наступний сезон. Звичайно, прикро, що ми без титулу цього року. Ми – велика команда. Зараз ми готуємося до наступного матчу. Гра з Шахтарем важлива для нас. Ми маємо виграти. Це дербі.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Ексклюзив
Закриті коментарі

Перевірте також

Жах українських реалій футболу від Ігоря Суркіса. Треба, щоб федерація думала про клуби, а не використовувала нас, як повій ©

Ігор Суркіс в ефірі програми ЦиганикLive відверто розповів про ситуацію, в якій опинилися …