Домашня сторінка Актуально Держава має питання до УАФ. Мовний скандал в УПЛ розслідують

Держава має питання до УАФ. Мовний скандал в УПЛ розслідують

0 читачів онлайн
0
3,469

Нові деталі резонансної події

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до президента УАФ Андрія Павелка з проханням надати пояснення стосовно мовного скандалу у матчі Львів – Колос (0:2). Нагадаємо, наставнику львів’ян дали жовту картку за те, що той попросив четвертого арбітра спілкуватися з ним українською мовою.

Ще 20 листопада минулого року на адресу Української асоціації футболу мною був направлений лист з проханням вжити додаткових організаційних, інформаційних та інших заходів щодо забезпечення виконання Українською асоціацією футболу вимог Закону України Про забезпечення функціонування української мови як державної щодо обов’язкового застосування державної мови у своїй діяльності та довести до відома членів Асоціації рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо норм Закону, які стосуються застосування державної мови у діяльності спортивних федерацій. Проте, з відкритих джерел стало відомо про інцидент, який стався на матчі 15-го туру УПЛ Львів – Колос між головним тренером львів’ян Віталієм Шумським та арбітрами матчу: Миколою Кривоносовим і Віктором Копієвським, в діях яких можуть бути ознаки порушення норм Закону, – зазначив Уповноважений.

Для ухвалення подальшого рішення прошу в двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред’явлення жовтої картки тренеру ФК Львів за можливою ознакою мовної дискримінації, – наголошується у листі.

Читайте також: Шукаємо нападника© Селекція нового рівня від українського клубу