Десна не знайшла противаги бразильцям Шахтаря. Але за таку поразку точно не соромно

Шахтар без кількох бразильських лідерів приїхав до Чернігова на матч 30 туру УПЛ з Десною.

Олександр Рябоконь запропонував Луїшу Каштру свою схему у три захисники: Тамм-Гітченко-Імереков. Головний тренер чемпіонів натомість залишив на лавці Тайсона і Сікана, виставивши Фернандо на вістрі атак.

З перших хвилин Шахтар проходив захист чернігівців коротким швидким пасом, а Десна намагалася прориватися завдяки контратакам. Пару забігів зробив на лівому фланзі Орест Кузик, але його передачі грамотно переривали оборонці гостей. Пів тайму команди більше руйнували, аніж створювали – компліменти на адресу гравців опорної зони обох команд. За такої гри чудовий шанс мав Фернандо на 19-тій хвилині – його вивели пасом на хід по центру, а зустрічав лише Огіря. Утім, бразилець невдало розпорядився м’ячем, доволі кволо пробивши повз ворота.

Три голи за п’ять хвилин

Шахтар більше конструював свої атаки правим флангом з розрахунку на креативність Тете та Додо в останньому пасі, але захист чернігівців справлявся з небезпеками. Рівно до 25-тої хвилини. На протилежному, лівому фланзі нападу Манор Соломон змістився на кут штрафного майданчика, йому дали м’яч, час і змогу потужно пробити під поперечку – 0:1.

Не втигли прокрутити всі повтори, як партнер Соломона Тете подвоїв перевагу гостей. Максим Імереков в центрі став обігрувати ізраїльтянина, той відібрав м’яч і вивів на позицію Тете. Труднощів реалізувати нагоду у молодого бразильця не було – 0:2.

Здалося, Десна попливла. Проте, підопічні Рябоконя мають козир – стандарти. Практично одразу чернігівці отримали шанс на кутовий, і навіс Кузика прилетів точно на голову Андрієві Гутченку. Андрій Пятов лише кінчиками пальців трохи змінив напрям польоту м’яча, але той залетів-таки у ворота – 1:2.

Примітно, що негайно Соломон привіз момент на свої ворота. Олександр Філіппов спочатку втратив м’яч, але запресингував розслабленого Соломона, змусив хавбека помилитися при передачі і міг вивести самотнього Кузика на лінію воротарського майданчика! Але… засильно вдарив і м’яч прокотився у метрі від партнера, без шансів для Кузика врятувати момент навіть шпагатом.

До свистка на перерву здаля знову небезпечно пробивав той же Соломон – повз. Спроби Десни обмежилися ще одним гострим кутовим і дуже небезпечним прострілом Тотовицького, який ні Філіппов, ні Кузик замкнути не змогли.

Відкритий футбол команд, які хочуть грати

На 19-тій секунді другого тайму Олександр Філіппов мав зрівнювати рахунок. Вже не перша позиційна помилка центрального оборонця Шахтаря Вітао призвела до виходу самотнього нападника Десни на ворота Пятова. Проте голкіпер збірної України п’ятою зумів вибити м’яч на кутовий. У відповідь знову дуже небезпечно пробив з лінії штрафного майданчика Соломон – повз стійку. За сантиментри до гола був Фернандо – теж не влучно. На 60-тій хвилині тривале перепасування у дотик від Шахтаря завершилося ударом у кут від Майкона. А це вже 1:3.

Недовго Десна програвала у два м’ячі – пара хвилин – і Філіппов таки прошив П’ятова з-за меж штрафного майданчика. Це вже 16-тий гол чернігівця в УПЛ цього сезону. Схоже, воротар не був готовий до удару – 2:3. Алан Патрік в наступній атаці теж був близький до гола – м’яч просвистів над поперечкою Паста. Те, що не вдалося з гри – Алан Патрік зробив з пенальті, призначеного за блокування з боку Імерекова – 2:4.

Багато часу не минуло, як Пятов наварив, невдало вийшовши з воріт на перехоплення аж за межі власного штрафного майданчика – Пилип Будківський послизнувся і зрештою пробив вище, опустивши м’яч на сітку. Що не атака – обопільна небезпека. Така гра точно сподобалася глядачам. Під фінальний свисток у Шахтаря вийшли Тайсон, Мудрик, Сікан. Пара останніх створила найгостріший момент на 87-ій хвилині – перший навісив, другий бив головою. Десну врятували Паст та стійка. 2:4 у підсумку.

За два тури до кінця чемпіонату Десна йде четвертою – 55 очок. 56 у Динамо, котре не змогло здолати Олександрію – 2:2, 57 у Зорі, що обіграла Колос. Попереду у чернігівців – Олександрія вдома і Зоря у Запоріжжі.

Читайте також: Селезньов феєрить у Туреччині. Українець відзначився дублем ще у першому таймі. ВІДЕО і ШОК! Гравця Динамо виключили із заявки на матч за декілька годин до гри