Десна – Зоря 0:2. Стратегічна перемога луганців

До матчу між Десною та Зорею генеральний директор луганського клубу Сергій Рафаїлов припускав, що поєдинок може не відбутися з огляду на неналежний стан стадіону імені Гагаріна у Чернігові і снігопад, що накрив столицю. Адже чернігівці заявили Оболонь-арену як свою резервну на матчі УПЛ, і представникам київського стадіону довелося увесь ранок працювати, не покладаючи лопат, аби поєдинок таки відбувся.

Фото з твіттера ФК Зорі

Зрештою, через складні погодні умови матч розпочався із затримкою на годину, о 15:00. Першу реальну нагоду для взяття воріт створили гості. На 4-тій хвилині Дмитро Хомченовський отримав і простір, і час у штрафному майданчику Десни, пробивав лівою у ближню дев’ятку, але Паст зумів переправити м’яч на кутовий. Хомченовський створив і момент для Громова, але Артему забракло зросту, щоб дістати м’яч після класного навісу партнера. Третій шанс Зорі мав Сілас. Його удар-простріл зі штрафного нейтралізував Паст.

У відповідь Десна ледь не скористалася грубою обрізкою Віталія Вернидуба. Картушов перехопив, прострілив з флангу на Фаворова, але м’яч після удару Артема просвистів у сантиметрах від стійки воріт Махарадзе.

У перші півгодини гри господарі не встигали за швидкими луганцями, фолячи на підступах до своїх воріт. Сілас знову пробивав з-за меж штрафного майданчика, Паст відбив перед собою, але Сваток не зміг влучити у площину, зігравши на добиванні.

Свого ативніша Зоря досягла в середині першого тайму. Сілас розстріляв ворота Паста, скориставшись прострілом Михайличенка, повз який пролетіли і Громов, і Кабаєв –0:1. Це перший гол для бразильця не у ворота Динамо, чи Шахтаря. Адже тільки цим командам Сілас забивав до цього.

За мить Кочергін створив шанс для себе, але Паст вчасно вийшов із воріт і не дав Владиславу реалізувати фактично вихід сам на сам.

У наступній атаці гравці Десни апелювали до арбітра, адже м’яч влучив у лікоть зігнутої руки Кочергіна, та Дмитро Кривушкін пенальті не призначив. Загалом, перший тайм команди провели на гарних швидкостях з великою кількістю моментів. М’яч майже не затримувався у центрі поля і будь-яку спробу в атаці футболісти обох команд намагалися завершити ударом. Супершансом не скористався Старенький. Сергій мав забивати після чудової розпасовки Безбородько-Картушов-Старенький, якби встиг на простріл Єгора. Під кінець тайму Десна додала в контролі м’яча і провела ще одну гостру атаку: Філіппов відкинув на Безбородька, але Махарадзе надійно прикрив кут своїх воріт. Контрвипад Зорі спробував реалізувати Сілас, але не влучив у площину воріт, набігши на пас з флангу і пробиваючи у торкання.

З перевагою в один гол Зоря пішла на перерву.

Зі стартом другого тайму Артем Громов мав збільшувати перевагу Зорі в рахунку. Прийняв у штрафному майбанчику, одним фінтом правою прибрав двох захисників Десни Браткова і Єрмакова і… перекинув лівою не тільки Паста, що пішов на зближення, а й ворота.

Артем Громов, фото з instagram ФК Зорі

Десна відповіла гострим кутовим, котрий дивом не завершився взяттям воріт Махарадзе. Безбородько виграв верхову боротьбу, але влучив майже у хрестовину. Єрмаков відскок підібрав, проте неоковирно пробив буквально з метра… вище воріт. Саме господарі стали диктувати умови гри по перерві. Чернігівці більше володіли м’ячем, але справжньої гостроти їм створювати не вдавалося. Зоря закрилася і практично не виходила до воріт суперника хвилин 20, поки Кабаєв не взяв ініціативу на себе: майстерно пропетляв крізь оборону чернігівців і пробив. Паст небезпеку нейтралізував.

Природньо, що саме Кабаєв, котрий перебрав на себе функції лідера, і забив другий м’яч Зорі у цьому матчі. Контратака ледь не задихнулася в ногах Громова, але Артем зумів проштовхнути м’яч вперед на Владислава і нападник лівою у торкання пробив під ногою Євгена Паста – 0:2. Є перший гол Кабаєва за Зорю в УПЛ. Востаннє він забивав у серпні 2016-го у ворота Волині, ще граючи за Чорноморець.

Фото з instagram Владислава Кабаєва

Ця перемога дозволила луганцям піднятися на четверту сходинку, оскільки Ворскла свій поєдинок з Олександрією зіграє 2 грудня.

У наступному турі, заключному цьогоріч, Зоря у Запоріжжі прийматиме Арсенал, а Десні знову доведеться їхати до Києва – на двобій з Олімпіком.