Заключний тур групових етапів єврокубків завершився із різними емоціями для наших представників. Віде ейфорії до повного спустошення: спектр емоцій цього тижня зашкалював. Про успіхи та невдачі українських команд поговоримо детальніше.

Неможливе можливо

Чимало скепсису після розгромної поразки в Неаполі було в бік Шахтаря. Мовляв, нічия із таким Манчестер Сіті – справа практично нереальна, навіть з урахуванням того факту, що англійці вже собі забезпечили першу сходинку. Втім, сподіваня не покидали українських вболівальників.

Пеп Гвардіола привіз до Харкова практично основний склад. Не прилетіли разом із командою лише Давід Сілва і Кевін Де Брюйне. Як виявилось пізніше, їхня відсутність, можливо, і стала ключовою. Шахтар підходив до матчу у всеозброєнні. Тима паче напередодні матчу повернулись до тренувань Бутко і Тайсон. З перших хвилин харківської гри гості взяли м’яч під контроль. Та чи може це когось здивувати, коли граєш проти команди Гвардіоли?

Манчестер Сіті приїхав без бажання атакувати. Містяни планували провести матч в розміреному, флегматичному темпі і постійні поперечні передачі цьому підтвердження. Шахтар зайняв вичікувальну позицію, та при найменшій можливості одразу вибігав у стрімкі контрвипади. Один з таких міг закінчитись дуже неприємно для гірників. Тайсон під час ривка потягнув задню поверхню стегна, яку заліковував напередодні. На лаві запасних з’явилось занепокоєння, та на щастя Шахтаря бразилець розбігався і продовжив матч.

До перерви підопічні Гвардіоли жодного разу не пробили в отвір воріт Пятова. А от Шахтар створював небезпечні моменти біля чужих володінь. 5 ударів по воротах Едерсона завдали гірники. Два із них досягли цілі. Спершу Бернард отримав м’яч від Марлоса на куті штрафного майданчика, хитнув Даніло і пробив у дальній кут. Ще через 6 хвилин все той же Марлос став автором асисту. Гольовий удар на рахунку Ісмаїлі – 2:0.

В другому таймі ситуація докорінно не змінилась. Манчестер Сіті ніяк не міг підступитись до штрафного майданчика Шахтаря, а донеччани спокійнео грали по рахунку. Дуже помітною була відсутність Де Брюйне і Сілви. Без цієї парочки креативу місятянам відверто бракувало. Вже в компенсований час англійці отримали право на пробиття пенальті. Бутко зробив підніжку Жуану Жезусу і Агуеро вдало реалізував вирок. Шахтар сенсаційно переміг вдома Манчестер Сіті і кваліфікувався до плей-оф Ліги Чемпіонів.

Без несподіванок

Сприятливою охрестили групу київського Динамо після жеребкування вболівальники та футбольні фахівці. Біло-синім повинні були протистояти Янг Бойз, Партизан і Скендербеу. Квартет без суперників-грандів і фініш нижчн першого місця не зрозумів би ніхто. Динамо попри ігрові проблеми стабільно набирало очки. Система дала збій лише у гостьовій грі із Скендербеу. Українці програли в Албанії 2:3, та це не надто вплинуло на турнірну ситуацію.

Матч заключного туру проти Партизана мав виключно статусне значення. Путівку у плей-оф кияни вже собі забезпечили, а от здобути першу сходинку було справою честі. Гості розпочали агресивно і вже на 4-й хвилині Бущан разом із поперечкою змушені були рятувати Динамо після дального удару. Та відповідь киян не забарилась. Мораєс отримав м’яч на лівому фланзі, обіграв захисника і пробив. Стойкович з ударом бразильця впорався, однак на добиванні перед порожніми воротами опинився Морозюк – 1:0.

В середині першої половини матчу Микола повернув боржок Мораєсу. При чому капітан Динамо зробив це в подвійному обсязі. Двічі Морозюк асистував Жуніору і як підсумок – 3:0. Та не все так безхмарно було для господарів цього вечора. Капітан Динамо встигав відзначитись всюди і голи забивав, і асисти віддавав, і пенальті привозив. В доданий до першого тайму час Морозюк у своєму штрафному майданчику збив Сума. Пенальті реалізував Євтович.

В другому таймі додав гостроти і переживань українським вболівальникам Партизан. Серби декілька разів були за мить від забитих м’ячів. Однак двічі завдяки неймовірній реакції Бущан рятував Динамо, а ще одного разу, коли і кіпер був не при справах, удару гостей бракувало влучності. Крапку в гольовому сценарію матчу поставив Жуніор Мораєс, який реалізував пенальті і оформив хет-трик у цьому матчі. Динамо обійшлось без сенсацій і посіло першу сходинку у своїй групі Ліги Європи.

Не стрибнули вище голови

Луганська Зоря потрапила у справжню м’ясорубку. Інакше не назвеш квартет в якому довелось битись за життя команді Вернидуба. Імениті Герта та Атлетик, кусючий Естерсунд – погодьтесь, не найсприятливіша компанія. Але до честі луганчан, біло-чорні змогли гідно виступити і навіть зупинитись за крок від сенсації.

До останнього туру Зоря зберігала шанси на вихід із групи та перше в своїй історії плей-оф єврокубків. Але задля здійснення мрії необхідною була перемога над Атлетиком в заключному матчі групового етапу. Чи то тиск відповідальності, чи острах отримати гол у власні ворота на контратаці завадили господарям якісно та агресивно зіграти в атаці. Було помітне бажання і жага йти вперед, здобувати перемогу від підпічних Вернидуба, але акцентованої загрози біля воріт Еррери не було.

Лише напів момент в якому Караваєв не дотягнувся до м’яча після флангового прострілу можна згадати у виконанні луганчан в першому таймі. Атакувальний доробок басків не набагато більший, але вони були ближчими до забитого голу. Рауль Гарсія з лінії штрафного майданчика пробивав боковими ножицями. Ефектності цьому удару точно не бракувало, а от із точністю не склалось.

По перерві ще більше моментів стало у Атлетика. Лунін і каркас воріт раз-по-раз виручали не надто надійну гру оборонців. Тиск гостей рано чи пізно повинен був дати результат. Пробоїну луганські мури, а швидше навіть луганська стіна, оскільки до центрбеків Зорі по цьому матчу є чимало запитань на відміну від Луніна, дали після виконання стандарту іспанцями. Сусаета подав, а вічно молодий в душі, Адуріц виграв повітря і перекинув голкіпера луганчан. На сам кінець ще один штрафний став голеносним для Атлетика. Чомусь усі забули про Рауля Гарсію у штрафному майданчику, але іспанець не образився і спокійно відправив м’яч у ворота.

0:2 і мрії про плей-оф так і залишились мріями. Та навряд чи можна глобально чимось дорікнути Зорі. Команда зіграла на максимум своїх мложливостей. Чого варті лише перемоги над Гертою та тим же Атлетиком. Цю єврокубкову кампанію точно згадуватимуть вболівальники команди і згадуватимуть теплими словами.