Довгоочікувана перемога! Голи Ярмоленка та Яремчука повертають Україну на друге місце

Збірна України у рамках відбору до ЧС-2022 у Гельсінкі грала з Фінляндією

Перший матч між збірними, який пройшов на НСК Олімпійський, закінчився з рахунком 1:1. Але тоді врятуватися від поразки фінам допомогла груба помилка Миколенка. Перед зустріччю у Гельсінкі синь-жовті, які мали 5 очок, опустилися на третє місце в групі D. Адже Боснія і Герцеговина виграла свій виїзний поєдинок у Казахстану 2:0 і піднялася на другу сходинку з шістьма очками.

Стартовий склад збірної України:

A post shared by УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ФУТБОЛУ (@uafukraine)

Перший тайм

Уже на другій хвилині зустрічі Пятову, який проводив сотий матч за збірну України, довелося рятувати свою команду. Циганков помилився при передачі назад на Шапаренка і Пуккі перехопив м’яч. Нападник фінів увійшов до штрафного майданчика і пробив по воротах, але його удар заблокували захисники. М’яч відлетів до Лода, який з меж штрафної зони стріляв у кут воріт. Пятов у стрибку парирував удар.

Майже одразу підопічні Олександра Петракова відповіли своїм моментом, який закінчився голом. Ярмоленко отримав передачу від Яремчука поблизу штрафного майданчика фінів і вінгер Вест Гема з правої ноги закрутив м’яч під самісіньку стійку – 0:1.

Радість збірної України тривала до 29-ї хвилини. Після подачі з кутового Пог’янпало потужно пробив головою з близької відстані – Пятов з труднощами, але зумів відбити цей удар. На підхопленні першим опинився Матвієнко, який спробував сильно вибити, але влучив у Пуккі. І саме від фінського форварда м’яч залетів у сітку воріт – 1:1.

На щастя, українці дуже швидко зуміли відновити свою перевагу. Після вкидання з ауту Тимчик увірвався на правий край штрафного майданчика і прострілив на Циганкова, який намагався пробити в дотик, але вийшла передача на Яремчука. Нападник Бенфіки, який був на лінії воротарської зони, прийняв м’яч і другим дотиком відправив його сітку воріт – 1:2.

Другий тайм

У перерві Олександр Петраков зробив одну заміну: замість Соболя вийшов Корнієнко. І майже одразу лівий захисник Шахтаря долучився до небезпечної атаки. Після закидання з правого флангу скинув м’яч на Шапаренка, той далі на Яремчука. Форвард збірної України стріляв майже з лінії штрафної зони – на жаль, м’яч пролетів над поперечкою.

Фіни в другій половині зустрічі продовжили тиснути на ворота України і на 76-й хвилині змарнували супернагоду. Після удару зі штрафного Пятов відбив перед собою і першим на добиванні був Араюурі, але захисник Фінляндії з декількох метрів не влучив у площину воріт.

Попри тиск з боку господарів, гравці збірної України зуміли втримати переможний рахунок 2:1. Синьо-жовті набирають 8 очок і повертаються на другу позицію в групі D. Наступний матч команда Петракова проведе 12-го жовтня у Львові з прямим конкурентом за другу сходинку Боснією і Герцеговиною.