Драма у Харкові. Дебют Коноплянки, моторошна травма Тайсона та втрачені очки Зорі

Центральний поєдинок 7-го туру Української Прем’єр-Ліги.

У стартовому складі місця для новачка Шахтаря Коноплянки не знайшлося. Начебто ображений на донецький клуб через зірваний трансфер Тайсон традиційно вивів команду із капітанською пов’язкою.

У Зорі теж несподіванок у складі не було: Віктор Скрипник кинув у бій перевірених виконавців.

Першими відзначилися гості

На перших хвилинах розіграш стандарту завершився дальнім ударом Владлена Юрченка у площину воріт. Для Пятова такий постріл був легкою здобиччю. Але як виявилося потім, Юрченко тільки пристрілювався. Бо вже за кілька хвилин півзахисник Зорі точним ударом низом відправив м’яч у дальній кут воріт Пятова. Усе почалося з того, що Матвієнко втратив м’яч на правому фланзі, Кочергін його миттєво піхопив і переправив на фланг протилежний. А там зовсім без опіки Юрченко завершив цю гольову атаку влучним ударом — 0:1.

Після гола Тайсон пішов щось емоційно пояснювати боковому арбітру, за що і отримав жовту картку. Капітан Шахтаря вказував арбітру на порушення правил, начебто Кочергін повалив захисника Шахтаря Матвієнка на газон. Але там все було в межах правил. Тому арбітр і не зупинив гру.

Ледь футболісти Шахтаря прийшли до тями від першого пропущеного м’яча, як Зоря відзначилася вдруге. Власне, Гірники самі наварили у своєму штрафному майданчику, а луганці лише скористалися помилкою суперника. Пятов вийшов з воріт і відпасував на Матвієнка. Але захисник Шахтаря невдало скинув, і м’яч опинився у Кочергіна. Півзахисник Зорі довго не думав і в дотик відправив м’яч вже у порожні ворота — 0:2.

Шахтар відігрався швидко

У штрафному майданчику суперника Тайсон розіграв стіночку з Ісмаїлі і пробив низом у дальній кут. 1:2. У кінці першого тайму Гірники притисли Зорю до її штрафного, але вдруге відзначитися не вдалося. На перерву команди пішли із 1:2 на табло!

У другому таймі на полі з’явився Євген Коноплянка, він замінив Тете. Така заміна дійсно додала гостроти в атаці, адже новачок Шахтаря завдав чимало ударів по воротах. Втім Шевченко без проблем забирав м’яч до рук.

По перерві Шахтар перехопив ініціативу

Гірники зрівняли рахунок. Дійова особа одна й та сама — Тайсон. Тільки цього разу бразилець асистував. Капітан Шахтаря віддав пас на фланг праворуч на Марлоса. Той з-під Юрченка своїм фірмовим ударом поклав м’яч від поперечку. Майже нереально парирувати цей удар Шевченку — 2:2.

Шахтар увійшов у кураж і відзначився втретє. Цього разу — Мораєс. Болбат із правого флангу віддав у центр, Мораєс не без допомоги рикошету від Чеберка відправив м’яч у ворота. Шевченко не встиг зреагувати на удар — 3:2.

Тайсона винесли на ношах

Тайсон та Тимчик зіштовхнулися на полі, при чому блокування з боку гравця Зорі не було, капітан Шахтаря більше сам налетів на суперника. Тайсон опинився на газоні із піднятою головою, не чекаючи біди. А слід було. Ісмаїлі ззаду ногою зачепив голову Тайсона. Бразилець втратив свідомість, його винесли на ношах. Цікаво, що арбітр Романов показав жовту карту Тимчику. Капітанську пов’язку передали Степаненку, а на поле вийшов Коваленко.

У кінці другого тайму Зоря спромоглася на третій гол. Мав ідеальну позицію для удару Лєднєв після пасу від Будківського, але пробив набагато вище воріт. Але півзахисник Зорі швидко реабілітувався: Русин розігнав атаку правим флангом, віддав на Чеберка. Центрбек Зорі відпасував на Лєднєва, а той з-під Степаненка пробив у ближній кут — 3:3.

Дебют Коноплянки вдався на славу

Новачок Шахтаря відзначився асистом у своєму дебютному матчі. Євген вийшов на другий тайм і на 90-тій хвилині прострілив на дальню стійку, де Мораєс переправив м’яч у ворота Шевченка, зробивши дубль — 4:3.