Домашня сторінка Актуально Драматична розв’язка. Доннарумма тягне Італію до фіналу ЄВРО, а Мората з героя стає антигероєм

1 min read
0
10,186

У першому півфінальному матчі Чемпіонату Європи між собою зійшлися збірні Італії та Іспанії

Ні піренейці, ні апеннінці перед цією зустріччю не знали поразок. Італійці виграли п’ять із п’яти матчів на Євро, іспанці мали трохи гірший результат: дві нічиї і три перемоги (одна з них у серії пенальті).

Стартові склади

Обидві команди перед початком цього поєдинку мали по одній втраті. У збірній Італії не міг зіграти Спінаццола. Лівий захисник у матчі 1/4 фіналу Євро розірвав ахіллове сухожилля і вже переніс операцію. На його позицію в матчі з Іспанією вийшов Емерсон. В іншому змін Роберто Манчіні не зробив.

Луїс Енріке не міг розраховувати на Сарабію, який отримав ушкодження у матчі зі Швейцарією. Замість нього вийшов Ольмо. Також головний тренер збірної Іспанії здивував появою у стартовому складі Оярсабаля замість Морати.

Перший тайм

Уже на 4-й хвилині матчу італійці показали, як вони вміють швидко переходити з захисту до атаки. Барелла після непоганого паса з лівого флангу прорвався до воріт Унаї Сімона і завдав удару з кута штрафного майданчика – м’яч після рикошету влучив у стійку. Щоправда, навіть якби Барелла забив, то гол не зараховали б через офсайд.

Після цього гравці фурії рохи взяли м’яч під контроль і почали будувати свою комбінаційну гру на половині поля італійців. Перший небезпечний момент іспанці зуміли створити в середині першого тайму. Та й то після невдалого вибивання Доннарумми. Підопічні Луїса Енріке розігнали швидку контратаку, яка закінчилася ударом Ольмо у кут воріт із одинадцяти метрів. Та голкіпер збірної Італії свою помилку виправив, зробивши фантастичний сейв.

Відзначимо, що це була єдина небезпечна нагода, яку створили піренейці за перші 45-ти хвилин.

Скуадра адзурра хоч і менше контролювала м’яч, але мала свої чудові нагоди для взяття воріт. Супермомент гравці збірної Італії змарнували у середині першого тайму. Емерсон чудово обігрався у стіночку з Інсіньє і виходив фактично віч-на-віч з голкіпером Іспанії. Унаї Сімон спробував випередити італійського захисника на м’ячі і вибіг з воріт. Та зробив тільки гірше. На щастя для Сімона, Емерсон не став пробивати по порожніх воротах і відпасував далі по лінії штрафного майданчика на Іммобіле. Той побачив перед собою захисника і теж не став завдавати удару, відкинувши на Бареллу. А вже у нього м’яч перехопив Бускетс.

Наприкінці першого тайму апеннінці створили свою найкращу нагоду. Інсіньє після чудового переведення прийняв м’яч на лівому фланзі, увійшов до штрафного майданчика і віддав передачу далі в нахід на Емерсона. Захисник в дотик пробив з гострого кута і влучив у поперечку.

Другий тайм

На 51-й хвилині Оярсабаль пройшов по лівому фланзі, змістився до центра і відкинув під удар Бускетсу. Капітан збірної Іспанії з лінії штрафного майданчика пробив на техніку – м’яч пролетів над дев’яткою.

Майже одразу італійці відповіли своїм моментом. К’єза отримав м’яч поблизу воріт Іспанії і завдав удару з-під захисника – Унаї Сімон врятував свою команду.

На 60-й хвилині скуадра адзурра повела у рахунку. Гравці Італії розігнали швидку контратаку і Інсіньє чудово передачею виводив Іммобіле на побачення з Унаї Сімоном, але в останній момент Ляпорт у підкаті зупинив нападника Лаціо. Першим на підбиранні опинився К’єза, який з меж штрафної зони обвідним ударом поклав м’яч під стійку – 1:0. Відзначимо пасивну гру Еріка Гарсії, який дозволив італійському півзахисникові пробити.

Майже одразу фурія роха могла відігратися. Коке виконав чудове закидання за спини захисників до воротарського майданчика, куди вривався Оярсабаль. Але гравець Реал Сосьєдада не влучив по м’ячу.

Після гола Італія хоч і перейшла до захисної моделі гри, але продовжувала шукати свої моменти в контратаках. К’єза отримав м’яч поблизу воріт суперника і чудовою передачею на Берарді розрізав захист Іспанії. Нападник Сассуоло стріляв із близької відстані з гострого кута, але Унаї Сімон парирував удар.

Утримати результат італійці не змогли. На 80-й хвилині збірна Іспанії провела зразкову вертикальну атаку. Мората, який з’явився на полі на 62-й хвилині, обігрався у стіночку з Ольмо і вийшов віч-на-віч із Доннаруммою. Нападник Фурії Рохи свій момент реалізував, відправивши м’яч у кут воріт – 1:1.

Після того, як у матчі ситуація вирівнялася, обидві збірні почали грати обережніше, намагаючись зберегти результат. Тож поєдинок плавно перейшов у екстратайми.

Перший додатковий тайм Італія провела на відбій

На 98-й хвилині Доннарумма знову створив загрозу біля власних воріт. Цього разу італійський голкіпер дуже невдало відбив перед собою після пострілу Ольмо зі штрафного удару з тридцяти метрів. У цьому епізоді кіпер апеннінців міг зіграти надійніше, адже удар завдавався з не дуже зручної позиції. Першим на добиванні опинився Мората, але він пробив невдало і захисники стали на шляху м’яча.

Згодом іспанці змарнували ще один момент. Після подачі з флангу Доннарумма зіграв на виході і зняв м’яч з голови Морати, але першим на підбиранні був Льоренте, який в дотик пробивав у порожніх воротах – його удар прийняв на себе Бонуччі.

Вже на старті другого екстратайму забив Доменіко Берарді. Але італійський футболіст перебував у положенні поза грою, тому гол не зарахували. Тож переможця поєдинку визначали у серії пенальті.

Photo by Matt Dunham – Pool/Getty Images

Збірна Італії у напруженій серії пенальті перемагає Іспанію і виходить до фіналу Чемпіонату Європи.