Динамо – Аякс. 0:0 замість 0:5

Автор Вільям Шекспір

Не можна виграти найважливіший матч з рахунком 2:0, коли найкращий гравець твоєї команди – голкіпер.

Олександр Хацкевич за день до матчу сказав, що Артем Бєсєдін мав проблеми зі здоров’ям і тільки починає тренуватися в загальній групі. Це насторожило вболівальників киян, адже Артем був основним у Хацкевича на старті сезону. В Одесі Бєсєдін не зіграв (вийшов Русин, який відзначився голом) і от, на подив багатьох, в основі на матч з Аяксом виходить Супряга, а Бєсєдіна немає і в заявці (схоже, що не зміг повністю відновитися від ушкодження).

Хацкевич ставить на Супрягу💪Тренер FC Dynamo Kyiv обрав тих, хто має створити диво🔥Підтримай українську команду!

Опубліковано FootballHub Вівторок, 28 серпня 2018 р.

Динамо з перших хвилин кинулося в атаку і одразу створило небезпечний момент. Циганков у швидкій атаці навісив на Вербича, а словенець в дотик підправляв подачу партнера – голкіпер Аякса Онана у красивому стрибку витягнув м’яч з-під поперечки.

Стартовий натиск Динамо містив у собі і декілька потенційно небезпечних кутових, але Аякс спокійно відбився, а потім і сам взявся атакувати. Перший дзвінок для захисту киян – удар головою від Ван де Бека із лінії воротарського майданчика – вище воріт. А потім був дзвін, який почули, мабуть, аж в Польщі. Томаш Кенджора затримав суперника за футболку при подачі кутового і арбітр Дамір Скоміна без вагань вказав на одинадцятиметрову позначку. Пенальті взявся виконувати Тадич, і Динамо пощастило. Двічі! Спочатку серб пробив у стійку, м’яч відскочив до того ж Тадича і той в дотик поцілив вище воріт.

Дуже старався в першому таймі Владислав Супряга. Форвард, який за ігровими характеристиками суттєво відрізняється від Артема Бєсєдіна, мав дуже багато бажання проявити себе, але не завжди йому це вдавалося. Юний форвард декілька разів потрапляв у положення поза грою через надмірний поспіх і недосвідченість.

В цілому гру на Олімпійському контролювали гості з Нідерландів. Дивом рахунок до перерви не змінився на користь Аякса. Ван де Бек не забив з лінії воротарського майданчика після чудової передачі від Зієха (поміж ніг Кенджорі). А найкращий момент перших 45 хвилин, не враховуючи пенальті, змарнував Хунтелаар. Кадар висунувся зависоко і отримав передачу за спину (Бурда не зміг витримати лінію офсайду), Де Бек віддав на Хунтелаара, якому залишалося доправити м’яч у порожній кут воріт Бойка, але Денис у неймовірному стрибку відбив удар нападника. Мегасейв Кінг Конга – останнє, що варте уваги у першому таймі.

Другий тайм розпочався з аналогічно завершенню першого – суперсейвом Бойка. Мазрауї бив з лінії воротарського майданчика, м’яч від газону летів, здавалося, у дев’ятку воріт Динамо, але Бойко знову продемонстрував неймовірну реацію.

За 3 хвилини штрафний удар від Зієха прийняв на себе каркас воріт Динамо. Фарт був на боці киян.

Перший, схожий на щось гостре, момент українська команда створила на 62-й хвилині. Гармаш підкараулив помилку Де Йонга, прострілив на лінію воротарського майданчика, де Супряга випередив Де Лігта і воротаря Онану, але не зумів як слід вдарити по м’ячу.

Олександр Хацкевич повністю змінив центр півзахисту по ходу другого тайму. Шепелєва, Сидорчука і Буяльського змінили більш атакувальні Гармаш, Шапаренко і Русин, але все марно.

Хунтелаар ще двічі пробачив господарів поля. Спочатку його удар з 6 метрів потягнув Бойко (безумовно найкращий гравець Динамо у цьому матчі), а за 15 секунд нападник не побачив передачу партнера, який викочував м’яч на порожні ворота. Диво, що творив у воротах Бойко! Диво, що Динамо не пропустило цього вечора!

Фото після фінального свистка. Радість/розчарування

Аякс переграв українську команду за сумою двох матчів 3:1, а могло бути набагато більше. Це протистояння викрило всі (або майже всі) проблеми команди Хацкевича, яка безславно програла центр поля у обох матчах. Як буде змінювати тренер киян свою команду – побачимо вже у Лізі Європи…