Динамо – чемпіон турніру U-19

Неабияка суперечка за чемпіонство виникла цього сезону в традиційно київському віковому турнірі U-19. Останні роки гегемонію Динамо тут не може порушити ніхто. Однак нині Шахтар як ніколи близько підібрався до киян. Перед заключним туром у Динамо було лише на одне очко більше.

Отож, кияни навиїзді грало зі Львовом, а Шахтар приймав Чорноморець. Гостям задля титулу потрібна була перемога, щоб не залежати від результату паралельного матчу.

І вже на 13-тій хвилині справу до своїх ніг взяв Вікентій Волошин. Хавбек за прикладом Циганкова у двобої з Олександрією протягнув м’яч, обіграв суперників у центрі і пробив низом у лівий від воротаря кут. Просто під стійку без шансів для Дмитра Малоїда.

Ярослав Надольський став автором несподіваного майже шедевру. М’яч від п’ятки півзахисника влетів у ворота після того, як Микола Михайленко вдарив злету і влучив у свого ж партнера.

У Щасливому тим часом у матчі Шахтаря з Чорноморцем перший тайм минув без голів.

За десять хвилин по перерві стало зрозуміло, що Львів нав’язати боротьбу не може. 17-ти річний Данило Скорко, що вийшов на заміну, на 55 хвилині опинився на вістрі атаки і замкнув передачу з лівого флангу ударом по центру воріт з лінії воротарського майданчика. А це вже 3:0 на користь киян. А на 73-тій хвилині Скорко прямим ударом зі штрафного зробив рахунок непристойним.

Шахтар за 10 хвилин до кінця зустрічі двічі завдяки Дмитру Криськіву забив Чорноморцю, але на розстановку сил на вершині турнірної таблиці це вже не вплинуло. Динамо – чемпіон. Срібло у Шахтаря, бронзу здобули Карпати.

Кияни впоралися із завданням без Цитаїшвілі, Попова, Булеци, Супряги – тими, кого Петраков взяв на ЧС U-20. Дві перемоги над США та Катаром, і нічия, три голи динамівців – збірна України напередодні вийшла з групи.

В Європі цього сезону U-19 Динамо просунулося трохи далі, аніж Шахтар. У юнацькій Лізі Чемпіонів кияни своїм шляхом чемпіонів дійшли до 1/8 фіналу, де прикро по пенальті поступилися Хоффенхайму (2:4, основний час 0:0). Шахтар з трьома нічиїми з групи ЛЧ F вийти не зміг.