Динамо – Маріуполь. Русин марнує, Де Пена забиває

У 29 турі УПЛ Динамо приймало Маріуполь. Поєдинок принциповий. Ще й важливий у турнірному значенні. Так, у разі перемоги команди Бабича київське Динамо остаточно прощається із шансами на чемпіонство. А от Маріуполь завдяки трьом очкам може посісти омріяне 4 місце (якщо Зоря програє Шахтарю).

До матчу з Маріуполем кияни готувалися зі значними кадровими втратами. Уже й забули, як виглядає Піварич. Його чудово замінив Миколенко, але ж і 19-річний захисник Динамо напередодні отримав травму. У матчі із Зорею травмувалися Буяльський та Кадар. Усе ще відновлюються після травм Вербич та Соль. Назарій Русин, здається, потрапив у немилість головного тренера Олександра Хацкевича. Та все ж він з’явився у старті. Так само як Сідіклей, який замінив Миколенка. На фоні кадрових проблем у Динамо були й хороші звістки: повернулися до основи Артем Бєсєдін та Міккель Дуелунд. Щоправда, обидва почали матч із лави запасних. Замість травмованого Кадара вийшов Шабанов.

👊 Наш склад проти 🆚 «Маріуполя»! #FCDKLive #ДинамоМаріуполь

A post shared by FC Dynamo Kyiv official (@fc_dynamo_kyiv) on May 18, 2019 at 6:05am PDT

У тренера Маріуполя Олександра Бабича голова через кадрові втрати боліла менше. Усі азовці в строю Маріуполя. Єдине, що Адрій Борячук, один з лідерів команди, залишився в запасі. Повертається на поле Худжамов. До цього декілька матчів поспіль ворота Маріуполя захищав Гальчук.

Основна небезпека для азовців йшла із лівого флангу динамівців. Де Пена виконав небезпечний простріл, м’яч після рикошету прямував до Русина. Але нападник Динамо, хоч як не старався, та все ж не зумів дотягнутися до м’яча, аби замкнути передачу партнера.

Фото Footballhub

Відкривати рахунок міг Циганков зі штрафного. Пробив Віктор не в самісінький кут, ще й не дуже сильно. Легка здобич для Худжамова.

Скидання від Шепелєва – Андрієвський зарядив потужну гармату: пробив низом і по центру. Але удар вийшов сильним. Такий, що навіть Худжамов не зміг зафіксувати м’яч у руках. За подібною схемою динамівці діяли і в наступному епізоді: Шепелєв чудово скинув на Циганкова. Той, довго не думаючи, злету пробив по воротах гостей. Цього разу Циганков добре приклався до м’яча, аж затряслася поперечка!

Продовжив свою тенденцію марнування гольових нагод Назарій Русин. Де Пена зліва виконав свою коронну подачу. Але серія рикошетів, зокрема рикошет від Яворського у воротарському майданчику, дезорієнтувала нападника. У ворота влетів Назарій, а мав би м’яч…

Відкрив рахунок Де Пена! Циганков подав кутовий, Кенджора звільнив простір для уругвайця, не пустивши до м’яча Фоміна. Де Пена увірвася до штрафного і у торкання завдав потужного удару. Худжамов не зумів виручити свою команду. 1:0. Дебютний гол Карлоса Де Пени!

Натомість що собі думав Маріуполь? Азовці зі скрипом виходили із своєї половини поля. На останніх хвилинах підопічні Бабича змарнували потенційно небезпечний стандарт. Навіс у штрафний майданчик – ніхто з гравців Маріуполя не зумів пробити. Тож, на перерву команди пішли із рахунком 1:0 на користь господарів.

У другому таймі чимало нагод створювали динамівці. Але мали гольові моменти й маріупольці. Сам-на-сам тікав від Сідіклея Зубков. Але Бущан вчасно вийшов із воріт і забрав м’яч до рук.

Де Пена розігрався не на жарт! Уругваєць міг відзначитися й другим голом. Кенджора виконав класний навіс, але Де Пена головою пробив вище воріт.

За 20 хвилин до початку матчу з’явився на полі Андрій Борячук. Він вже забивав Динамо минулого сезону. Але цього разу Борячук загубився на полі.

Де Пена віддав філігранну передачу у центр, де Шепелєв залишився один. Йому ніхто не заважав пробивати, та й позиція для удару була прийнятною. Але він чомусь задовго возився з м’ячем, і врешті-решт віддав пас на Циганкова. Не зовсім точний і не зовсім доречний.

На останніх хвилинах з’явився на полі Артем Бєсєдін. Він замінив Назарія Русина. Однак нападнику було відведено небагато часу, тому активними діями він не запам’ятався.

Подвоїв рахунок Віктор Циганков. Він прийняв, обробив і закрутив м’яч у дальній кут. 2:0. А кутовий виконував ніхто інший, як Де Пена.

У компенсований час Маріуполь вирішив нагадати, що так просто не здасться. Відзначився Федорчук. Зубков класно навісив у штрафний. Федорчук головою відправив м’яч у ворота Бущана. 2:1

Останні хвилини, дійсно, були за гостями. Маріуполь пресингував. Динамівці помилялися. Господарі притислися до своїх воріт, а Маріуполь, спіймавши кураж, хотів відіграти й другий м’яч. Але час сплив. Свисток. Тож, 2:1 на користь Динамо! Чемпіонство Шахтаря відкладається. Поки що.