Динамо – Олімпіакос. Дивні експерименти Хацкевича і загублений півзахист

Київське Динамо продовжує активну підготовку до нового сезону. Цього разу суперником команди Хацкевича став грецький Олімпіакос. Команда дуже знайома Динамо, адже із піренейцями доводилось грати у Лізі Європи минулого сезону.

Олександр Хацкевич виставив практично основний склад. Серед гравців, які не завжди грали із перших хвилин були Гармаш, новачки Караваєв і Кадірі та Соль, який відновився від травми.

Початок матчу вийшов болісним для Динамо. На четвертій хвилині позиційна атака киян перетворилась на гольову контратаку Олімпіакоса. Спочатку Гармаш здивував жахливим прийомом на куті чужого штрафного майданчика. М’яч підхопив Шепелєв, але дивом програв позиційну боротьбу супернику. За такої ситуації зупиняти контрнаступ суперника повинен був Кадірі, але і він розташовувався високо. Швидкості легіонеру Динамо задля вчасного повернення назад бракувало. Олімпіакос розігнав атаку і простріл із лівого флангу (де загубився Кенджора) замкнув Буханакіс. 0:1.

Динамо вже за традицією цих зборів грало за схемою 4-1-4-1. Тобто у трикутнику центральних півзахисників за відбирання м’яча відповідав тільки Кадірі. Шепелєв і Гармаш мали ситуативно допомагати шістці Динамо. Але це не завжди вдавалось зробити вчасно і у багатьох ігрових ситуаціях перед лінією захисту грав тільки Кадірі. Ще один цікавий тактичний момент – зміни позицій Вербича і Гармаша. Словенець під час позиційних атак залишав свій фланг і створював кількісну перевагу у центрі поля. В той же час Гармаш подекуди зміщувався ліворуч.

Якщо ж говорити про моменти першого тайму, то необхідно виокремити атаку Вербича, Шепелєва і Соля. Останній замикав простріл в п’яти метрах від воріт, але у них не влучив.

Міг ще забивати і Олімпіакос. Торосідіс пробивав головою після навісу Вальбуена – в руки Бойку.

Однак Динамо відігралось до перерви. Гармаш заробив пенальті, а Соль його реалізував.

Ще два неприємні для Динамо моменти першого тайму – потенційні пошкодження і миттєві заміни Миколенка і Вербича.

Не змінилась ситуація на полі і у другому таймі. У перші 15 хвилин після перерви Динамо намагалось просуватись до воріт суперника. Однак дуже бракувало команді Хацкевича злагоджених командних дій у центрі поля. На 65-й хвилині перший момент другого тайму створив Олімпіакос. Навіс із кутового виніс Кадірі, але на підбиранні суперник випередив Де Пену і завдав потужного удару – повз ворота.

Олександр Хацкевич зробив ще п’ять замін. На поле вийшли: Шапаренко, Попов, Андрієвський, Сидорчук, Цитаїшвілі.

Сидорчук замінив на полі Кадірі і першим же пасом обрізав команду та привіз контратаку, яку нейтралізував лише Бущан. Згодом розвеселив греків Кадар. Голкіпер Олімпіакоса далеко вибив м’яч. Тамаш мав позиційну перевагу над суперником, але примудрився втратити м’яч і дозволити опоненту завдати удару – знову сейв Бущана.

Наприкінці матчу з’явилось відчуття офіційної гри і ситуації, за якої нічия влаштовує обидві команди. Ні Динамо, ні Олімпіакос не надто горіли бажанням забивати. 1:1, рахунок першого тайму так і не змінився до фінального свистка. Свій третій матч австрійських зборів Динамо зіграло внічию.