Динамо та Шахтар у єврокубках, Малиновський продовжує феєрити в Аталанті

Насичений тур єврокубків позаду, тому повертаємося до справ внутрішніх. Усе найцікавіше про головні матчі вікенду дивись у новому Футбол на вікенд.

Динамо – Карпати

Динамо продовжує набирати очки у чемпіонаті. 5 поспіль матчів В УПЛ кияни виграли. Матч з Олександрією був вкрай важливим для Динамо, адже перемога дозволила б випередити Десну і вийти на чисте друге місце. Динамо зіграло матч Ліги Європи з Копенгагеном. Кияни фактично провалили перший тайм. По перерві врятував для Динамо нічию гол Шабанова після стандарту. Тож, кияни вдома не змогли перемогти Копенгаген і перервали свою суху серію.

Карпати в минулому турі зіграли сухе львівське дербі. В матчі зі Львовом було все: пенальті, червоні картки, шалені емоції на трибунах, зупинка матчу, але не було забитих м’ячів. Вже 4 тури Карпати не можуть перемогти, і у трьох матчах леви зазнали поразок. Окрім цього є великі проблеми в атаці у львів’ян, адже впродовж сезону вони забили лише 8 м’ячів. Менше тільки у Львова та Олімпіка.

Але як перемагати на Олімпійському Карпати знають. На старті минулого сезону вони приголомшили Динамо і перемогли 2:0. Ще до перерви дублем відзначився Мар’ян Швед. Але із того складу Карпат в команді залишилося тільки 5 гравців.

Шахтар – Олександрія

Шахтар без проблем пройшов перше коле чемпіонату зі 100% результатом. 11 перемог, 33 очки і +30 різниця забитих та пропущених м’ячів. А от у Лізі Чемпіонів Гірники перемогти не зуміли. Шахтар вдома зміг лише уникнути поразки від Динамо Загреб. Хорвати провели дуже хороший матч. І якби не два удари в стійки, Шахтар міг би відпустити Динамо Загреб в групі. А так обидві команди мають по 4 очка і уся боротьба за друге місце ще попереду, оскільки не варто списувати з рахунків і Аталанту.

Далі у команди Каштру домашня гра з Олександрією. У команди Шарана зараз складна ситуація, адже вона вже підпустила впритул Зорю, а у луганців наступного туру куди простіший матч. Зоря зіграє вдома з Ворсклою, яка напередодні програла останній команді чемпіонату. Олександрія не відходить від свого стилю і залишається найбільш силовою командою УПЛ. Декілька статистичних показників на підтвердження цих слів. Олександрія – десята команда за володінням м’ячем, п’ята за кількістю навісів, дев’ята за обіграшами, перша за верховими єдиноборствами.

Аталанта – Удінезе

Руслан Малиновський продовжує завойовувати довіру головного тренера Аталанти. Українець зіграв усі 90 хвилин матчу проти Лаціо і став одним із найкращих у складі своєї команди.

Саме Руслан Малиновський напрацював на найвищий XG – коефіцієнт очікуваних голів у складі Аталанти – 0,63. За матч українець 8 разів пробивав по воротах Лаціо, 3 з них у площину, 86% точних передач – один із найкращих показників у матчі. Усі 9 передач Малиновського в останню третину поля були точними, 2 передачі під удар.

Після цього Малиновський провів результативний матч Ліги Чемпіонів проти Манчестер Сіті. Українець реалізував пенальті. Та італійці втримати перевагу не змогли. Стерлінг та Агуеро розривали захист Аталанти та принесли Сіті перемогу 5:1. А ось Малиновський став найкращим гравцем у складі Аталанти.

В наступному турі зустрінуться найвеселіша команда Серії А та найпрагматичніша. Аталанта забивала найбільше з-поміж усіх у чемпіонаті – 21 м’яч і пропустила – 13, більше тільки команди із зони вильоту. А ось Удінезе по-справжньому дивує своєю результативністю. У 8 поєдинках команда із Удіне забила лише 4 м’ячі і пропустила 6.

В останніх 10 зустрічах на власному полі бергамаски здобули 4 перемоги, 5 разів зіграли із Удінезе внічию та тільки одного разу програли. Сталось ще у 2016-му році. Удінезе виграло 3:1. І найцікавіше, що один із м’ячів забив нинішній лідер Аталанти Дуван Сапата.

Ліверпуль – Тоттенгем

Дуже насиченим є календар у Ліверпуля. Команда Юргена Клоппа зазнала першої втрати очок у чемпіонаті. Ліверпуль не зміг перемогти одного із найпринциповіших суперників – МЮ.

Юрген Клопп досі не здобув жодної перемоги на Олд Траффорд: 4 нічиї та одна поразка. Але вже у грі проти Тоттенгема мерсисайдцям зможе допомогти Мохамед Салах. На рахунку єгиптянина 3 забиті м’ячі і 1 асист у 4 матчах проти Тоттенгема.

Проблемою для Почеттіно є те, що одразу у трьох ключових гравців влітку завершуються контракти. Це Вертонген, Алдервейрельд та Еріксен. Негативно на атмосферу в команді впливає і те, що періодично незадоволені своєю роллю в команді Роуз, Ор’є і Ламела. Та надовго через травму вибув Уго Льоріс, який входить до ТОП-5 воротарів АПЛ за кількістю сейвів у сезоні.

Утім найстрашнішою для Тоттенгема є статистика Шпор у гостьових матчах з Ліверпулем. За 11 років лондонці тільки двічі змогли перемогти на Анфілді. За цей час було зіграно аж 23 матчі!