Динамо залишилось непереможним для чемпіона

Динамо продовжило безпрограшну серію проти Шахтаря в чемпіонаті України. Кияни в останньому турі перемогли гірників 2:1 та закінчили сезон із відставанням у 2 очка.

Господарі, окрилені шаленою підтримкою власних уболівальників, активно розпочали гру. Однак, гол прийшов зі стандарту. Циганков з лівого кута виконав точну навісну передачу на Вербича, словенця ніхто із захисників Шахтаря не опікав, і той пробив з відскоком від газону. Шахтар зміг відповісти майже одразу.

Минуло лише 6 хвилин матчу, як Кадар програв забіг Кайоде і смикнув нападника гірників за футболку та ще й у власному штрафному майданчику. Арбітр без сумнівів показав на позначку, а вирок впевнено виконав Марлос.

На цьому закінчилися голи першого тайму, але не моменти. Ще один кутовий біля воріт Пятова міг стати фатальним. Цього разу Бєсєдін виграв другий поверх і потужно пробив головою, але гостей врятував каркас воріт.

Дещо раніше не менш небезпечний момент мали футболісти Шахтаря. Кайоде знову отримав закидання за спини захисників, а неймовірні швидкісні данні нападника знову дозволили йому відірватися від оборонців. А от вихід віч-на-віч із Бойком Ларі не реалізував, сейв на рахунку голкіпера Динамо.

Початок другої половини матчу теж був за господарями. Перспективний шанс вийти на ударну позицію втратив Бєсєдін, нападник не переграв Ракицького. Та невдовзі відзначився вже інший центральний захисник Шахтаря. Давид Хочолава зрізав м’яч у свої ворота після флангового прострілу Кенджори, 2:1.

Окрім автоголу другий тайм матчу запам’ятається сміливою та швидкісною грою обох команд, а також неприємним інцидентом на останніх секундах матчу. Віктор Циганков контролював м’яч біля бокового прапорця, а суперник стрибнув ззаду просто в ноги гравцеві Динамо. В цей момент пролунав фінальний свисток, але він не погасив пристрасті.

Спалахнула сутичка між гравцями Динамо і Шахтаря. Також на поле вибігли десятки вболівальників господарів, яких ледь вдалося втримати охоронцям та самим футболістам Динамо. На щастя, емоції швидко згасли і футболісти залишили поле.

Ми розглянули ігрові моменти матчу, а тепер разом із Wyscout поглянемо на поєдинок із тактичної точки зору та проаналізуємо як індивідуальні, так і командні показники. Шахтар мав невелику перевагу у володінні м’ячем – 52% проти 48%. Але ефективнішими у цьому показнику були кияни. 55% часу, коли Динамо контролювало м’яч, футболісти біло-синіх перебували на чужій половині поля. У Шахтаря лише 46%.

Підопічні Олександра Хацкевича більше своїх атак закінчували ударом – 12 із 35, у Шахтаря – 11 із 38. Однак, гірники провели більше контратак і були кращими за кількістю та якістю передач упродовж 90 хвилин матчу. Зокрема, красномовний фактор – паси в останню третину поля. Тут досить відчутний гандикап гостей – 86% проти 73% у Динамо.

В плані індивідуальних показників, за даними Wyscout, найгіршим в складі господарів виявився Денис Гармаш. В активі півзахисника лише 44% вдалих дій. Гармаш виграв тільки 12 із 37 єдиноборств та чотири рази обрізав команду в центрі поля. Повною протилежністю у складі киян став Віктор Циганков. Окрім гольової передачі в активі капітана 66% вдалих дій, 19 із 20 точних передач, більше половини виграної боротьби і 4 вдалі підбирання, 4 із 5 спроб дриблінгу були успішними.

У Шахтаря антигероєм матчу за додатковими показниками став Дентіньйо. Лише 21 із 60 дій упродовж гри були вдалими. Бразилець вступав у боротьбу 15 разів і тільки у 5 випадках виходив переможцем. 1 із 3 ударів півзахисника прийшовся в площину воріт і менше половини спроб обіграшу виявилися успішними. Найкраще серед чемпіонів матч провів Ісмаїлі. Лівий захисник Шахтаря був одним із найкращих за точністю передач, дриблінгом та кількістю підбирань.

Підсумовуючи тактичні показники, можна стверджувати, що загалом матч був сповнений боротьби рівних команд і ситуативні індивідуальні огріхи гірників стали причиною поразки Шахтаря. Та чи скрасить киянам ця перемога в цьому матчі загалом програний чемпіонат…