Диво у воротах Маріуполя. Худжамов стіною став на шляху перемоги АЗ

Перший матч сезону у Лізі Європи для Маріуполя вийшов дуже складним.

Олександр Бабич перед домашнім матчем з АЗ мав великі проблеми зі складом. Вже звично, після успішного сезону до Шахтаря повернулися ті, хто тягнув Маріуполь у Єврокубки (Борячук і Зубков, який поїхав грати у Лізі Чемпіонів з Ференцварошем).

До очікуваних складнощів додалися травми досвідчених Яворського і Фоміна. Тренер азовців проблеми вирішував оригінально, закривши позицію форварда універсалом Тищенком, який грав і в півзахисті, і в захисті Маріуполя.

Грізний АЗ перед матчами з українською командою втратив свого лідера – Гуса Тіля. Атакуючий півзахсиник перебрався до московського Спартака.

Маріупольці спробували здивувати гостей стартовою активністю, але загострення від Вакули і удар Тищенка не вразили АЗ. Гості прибрали м’яч до своїх ніг і почали тиснути на ворота Худжамова. На 18 хвилині голкіпер азовців у фантастичному стрибку врятував свою команду після потужного удару від Стенгса під поперечку воріт Маріуполя.

Господарі (номінальні, адже грали в Одесі) спробували відсунути гру від своїх воріт, але під завісу першого тайму все одно могли пропустити від нідерландців. Увеян класно виконував штрафний, але мінімальний рикошет від стінки Маріуполя врятував ворота Худжамова. Так само близько до забитого м’яча був нападник гостей Боаду, якому не вистачило лічених сантиметрів, щоби замкнути подачу партнера з флангу.

Другий тайм розпочався із звичного для цього матчу протистояння Стенгс – Худжамов. Гравця АЗ залишили самотнім біля штрафного майданчика – удар в кут воріт Маріуполя і класний сейв від голкіпера азовців.

Боаду зумів зробити неможливе і пробив Худжамова, але радів форвард не довго. Арбітр зафіксував у нападника АЗ гру рукою і скасував взятття воріт.

Худжамов нон-стоп рятував свою команду від атак алкмарців. Партнери голкіпера азовців про свою атаку згадували рідко. Найнебезпечніший момент Маріуполь створив у контратаці зусиллями Вакули і Танковського. Удар останнього воротар АЗ у стрибку забрав.

Рахунок 0:0 виглядає хорошим результатом за умови, що Худжамов і в Нідерландах стане жахіттям для гравців АЗ.