Фантастичний Буяльський та дике суддівство Пасхала. Динамо знищує непереможну досі Десну. ВІДЕО

У центральному матчі 5-го туру УПЛ Динамо на стадіоні імені Лобановського приймало Десну, яка до цього перемогла у чотирьох попередніх поєдинках

Кияни здивували стартовим складом

У воротах чинного чемпіона України замість Бущана вийшов Денис Бойко, а сам Георгій навіть не потрапив до заявки на цей матч. За  Також варто відзначити появу Дениса Антюха, для якого це був дебют за Динамо в офіційних поєдинках.

Стартовий склад Десни:

A post shared by DesnaFC official (@desnafc)

Першу небезпеку у матчі створили гості

Уже на 3-й хвилині гравці Десни розіграли непогану комбінацію на правому фланзі, Денис Безбородько отримав передачу у штрафному майданчику Динамо, розвернувся і з лівої пробив у дальній кут – м’яч пролетів у метрі від стійки.

Кияни свою гольову нагоду мали на 10-й хвилині. Віталій Миколенко прострілив із лівого флангу до воротарського майданчика, Ігор Литовка спробував перехопити передачу, але не зміг зафіксувати м’яч у руках і його підхопив Денис Гармаш. Він верхом віддав далі на Віктора Циганкова, однак того випередив гравець Десни.

Згодом той же Циганков міг виводити киян вперед. Лідер Динамо пробив у дотик з лівої з-за меж штрафної зони. М’яч після удару вінгера пройшов у декількох сантиметрах від стійки.

У середині тайму підопічні Олександра Рябоконя могли покарати Динамо за провал в обороні. Після вкидання з-за бокової Безбородько отримав м’яч у штрафному майданчику, прикрив його корпусом і скинув на Владислава Калитвинцева. Той у торкання прострілив до воротарської зони, де був Андрій Тотовицький, про якого зовсім забули центральні захисники киян. Утім, гравцю Десни забракло дещиці, щоби дотягнутися до м’яча.

Господарі не забарилися з відповіддю

На 30-й хвилині матчу Віталій Буяльський відзначився фантастичним голом. Півзахисник Динамо отримав передачу у штрафному майданчику Десни і другим дотиком завдав удару в дальній кут. М’яч за ідеальною траєкторією залетів у дев’ятку – 1:0.

Майже одразу чернігівці могли відігратися. Калитвинцев прострілював з правого флангу до воротарської зони, куди вривався Єгор Картушов. Та капітану Десни не вистачило зовсім трохи, щоби дістатися до м’яча.

Динамівці дуже швидко покарали Десну за не використаний момент. Циганков вивів Антюха віч-на-віч з Литовкою, але вінгер киян не зміг переграти голкіпера чернігівців. На цьому момент не завершився. М’яч після сейву Литовки відлетів до Олександра Масалова, який у підкаті не надто вдало вибив м’яч і його підхопив Буяльський. Півзахисник Динамо прокинув собі далі і в цей момент його у підкаті скосив Олександр Сафронов. Невідомо, куди в цьому епізоді дивився головний арбітр зустрічі Ігор Пасхал, але пенальті він одразу не призначив. Потім Буяльський наздогнав рефері і щось емоційно йому висловив, за що отримав жовту. Та зупинка гри допомогла Пасхалу виправити свою помилку. Євген Арановський, який сидів за VAR, підказав у навушник головному судді і той пішов дивитися повтор. І тільки після цього арбітр вказав на позначку. Відзначимо, що жовта картка для Буяльського скасована не була.

Виконувати одинадцятиметровий взявся Віктор Циганков, який відправив м’яч у правий від себе кут точнісінько під стійку – без шансів для Литовки, який до того ж не вгадав напрямок польоту м’яча – 2:0.

Другий тайм

По перерві Еміль Карас, який на тренерському містку заміняв Мірчу Луческу, випустив замість Гармаша дебютанта Іллю Шкуріна (до цього білоруський нападник виходив лише у товариських матчах).

На старті другої половини зустрічі гості ледь не упіймали Динамо на помилці. Миколенко віддав заслабку передачу назад, а Сирота та Забарний не розібралися, хто з них мав зіграти, і Болбат перехопив м’яч поблизу воріт Динамо. Новачок Десни віддав праворуч на Будківського, який в дотик чітко подавав на Тотовицького. Однак самовіддана гра Бойка на виході нівелювала загрозу.

На 57-й хвилині підопічні Луческу забили втретє. Бойко вибив сильно від воріт майже до штрафного майданчика суперника. Завійський, який опинився першим на м’ячі, скидав головою на свого голкіпера, але у нього вийшла передача на вихід для Буяльського. Півзахисник киян таким подарунком захисника Десни скористався сповна і з убивчої відстані прошив Литовку – 3:0.

На 71-й хвилині зустрічі Шкурін міг доводити рахунок уже до зовсім непристойного. Кияни розігнали швидку контратаку, Буяльський віддав вперед на білоруського нападника, той дуже легко прибрав Сафронова, вийшов на ударну позицію, але невдало пробив з лівої – м’яч пролетів над поперечкою. Та на 78-й хвилині Шкурін таки посприяв четвертому голу Динамо. Після подачі з кутового нападник завдав сильного удару головою. З метра білорус пробив відверто невдало, м’я полетів від воріт, але влучив у плече Завійського, звідки і зрикошетив у ворота – 4:0. Не надто вдала гра для правого захисника Десни, який у цій зустрічі відзначився асистом та голом у власні ворота.

Наприкінці зустрічі кияни могли забивати і уп’яте. Миколенко стріляв з лівого флангу, Литовка відбив перед собою і першим на добиванні був Караваєв. Олександр потужно пробив у дотик, але просто у голкіпера чернігівців.

Тож, нескромні 4:0. Після цієї перемоги Динамо набирає 13 очок і виходить на перше місце в чемпіонаті України, а Десна зазнає першої поразки у сезоні, ще й такої розгромної…