Фантастичний сезон Динамо. Циганков пробиває неймовірного Васіля і залишає Зорю без Кубка України

Тернопільський фінал Кубка України обіцяв уболівальникам запеклу боротьбу і команди не підвели

Тактична схема

Мірча Луческу та Віктор Скрипник по-різному підійшли до питання тактики у фінальному поєдинку. Румунський спеціаліст довірився перевіреним бійця, які здобували перемоги на попередніх етапах. А тренер Зорі пішов іншим шляхом, застосувавши незвичну (використовувалася лише декілька разів) схему з Фаворовим у центрі захисту.

Травма Миколенка

Матч розпочався із неприємностей для Динамо. Віталій Миколенко після зіткнення з Артемом Громовим невдало приземлився на праву руку і не зміг продовжити зустріч. Гравець збірної України зі сльозами на очах залишив поле.

За всю першу половину команди на двох створили два небезпечні момент. Артем Бєсєдін з меж штрафного майданчика пробивав у дальній кут воріт – Васіль у класному стрибку свою команду врятував.

Відповідь Зорі була не менш гострою. Фаворов після подачі зі штрафного головою цілив у дев’ятку воріт Бойка – м’яч пройшов поруч з воротами Динамо.

Другий тайм розпочався із супершансу Шапаренка

Пізахисник киян здійснив ривок з власної половини поля, по ходу обіграв трьох суперників, увійшов до штрафного майданчика луганців і пробив у дальній верхній кут – поперечка врятувала Зорю!

Динамівці не скидали обертів і на 62 хвилині створили ще один шанс. Циганков знайшов пасом у штрафному майданчику луганців ніким не прикритого Бєсєдіна, якому треба було з 12 метрів поцілити у будь-який кут воріт Васіля. Форвард киян пробив незграбно – повз ворота.

Тиск номінальних господарів ніяк не вплинув на впевненість Васіля. Голкіпер Зорі відбив м’яч після небезпечного удару Бєсєдіна.

Забити в основний час командам так і не вдалося, тому долю трофея вирішили в екстра-таймах

Підопічні Луческу свого досягли на 98 хвилині. Жерсон Родрігес відібрав м’яч у центрі поля, зіграв у стінку з Бєсєдіним, який запустив люксембуржця у штрафний майданчик Зорі. Вінгер прострілив на Віталія Буяльського, який п’ятою відпасував під удар Віктору Циганкову. Лідер киян з декількох метрів пробив лівою повз Васіля у сітку воріт номінальних гостей – 1:0.

Фото ФК Динамо Київ Другий поспіль божевільний сейв Васіля з пенальті

Міг поховати всі мрії луганці про кубок той же Циганков на 105 хвилині. Жуніньйо незграбно зіграв у власному штрафному майданчику, Буяльський цим вдало скористався. Півзахисник Динамо перехопив м’яч і впав від удару бразильця по нозі – пенальті. Одиннадцятиметровий взявся виконувати Циганков. Вінгер пробив класно, але Васіль зіграв ще краще – голкіпер Зорі потягнув удар віцекапітана киян у правий нижній кут!

Васіль – єдина причина, чому рахунок у цьому матчі не став розгромним. У другому екстратаймі голкіпер збірної Боснії врятував після удару того ж Циганкова, який не реалізував вихід віч-на-віч.

Організувати порятунок команді Скрипника так і не вдалося. Динамо у перший же сезон з Луческу виграє в Україні ВСЕ!