Домашня сторінка Актуально Фантастика імені Довбика. Україна на 120 хвилині вириває перемогу в Швеції!

Фантастика імені Довбика. Україна на 120 хвилині вириває перемогу в Швеції!

52 читачів онлайн
1
10,344

Битва за місце в 1/4 Євро

Андрій Шевченко на поєдинок із Швецією виставив захисну побудову збірної України

Українці вийшли на гру з двома змінами у порівнянні з матчем з Австрією (Малиновського та Миколенка замінили Степаненко та Кривцов). Але цікавішим було те, що наш тренер обрав схему з 5 захисниками, де центральних Матвієнка-Кривцова-Забарного  на флангах доповнюють Зінченко та Караваєв.

Перший тайм

Така схема показала український акцент на грі від оборони з розрахунком на майстерність атакувальних гравців попереду. Ця майстерність ледь не принесла результат на 11 хвилині, коли Яремчук після паса від Ярмоленка пробивав з меж штрафного майданчика шведів. Ульсен свою команду врятував.

Швеція відповіла небезпечним ударом Ісака на 18 хвилині. На щастя для збірної України, нападник номінальних господарів після передачі від Кулусевські пробив повз дальню стійку воріт Бущана.

Загалом рівну гру на 27 хвилині підігріли українці. Шапаренко класно перевів атаку на Караваєва, захисник Динамо відпасував на Ярмоленка, який зовнішньою стороною стопи виконав елегантну передачу на Зінченка. Універсал Ман Сіті та збірної України класно впіймав м’яч і поцілив у дальній кут воріт Ульсена. Голкіпер шведів ледь зачепив ігровий снаряд після потужного удару українця – 0:1!

Photo by Andy Buchanan – Pool/Getty Images

Швеція одразу ж створила свій момент. Ларссон хотів упіймати Бущана під час штрафного і замість подачі виконав удар у ближній кут воріт гостей – сейв Георгія!

Україна сіла в захист, але дотримати переможний результат до перерви підопічним Шевченка не вдалося. На 43 хвилині Сидорчук залишив свою зону, чим дуже вдало скористався Форсберг. Найкращий бомбардир скандинавів на турнірі (до цього матчу в гравця Лейпцига було 3 голи) після передачі від Ісака пробив по воротах Бущана. М’яч після рикошету від Забарного влетів у сітку воріт української команди – 1:1.

Другий тайм

Другий тайм розпочався з обміну небезпечними ударами. Спочатку Сидорчук після контратаки українців і скидання від Ярмоленка поцілив у стійку воріт Ульсена, а за декілька хвилин аналогічним ударом після контратаки шведів відзначився все той же Форсберг!

Підопічні Янне Андерссона всередині тайму захопили ініціативу, що призвело до небезпеки біля воріт гостей. Деян Кулушевскі з меж штрафного майданчика українців пробивав у дальню дев’ятку воріт Бущана. Голкіпер Динамо врятував збірну України.

Не обійшлося і без частки везіння. На 69 хвилині Форсберг обіграв Караваєва та Сидорчука, змістився в центр і пробив. М’яч поцілив точно у поперечку воріт Бущана.

Свій шанс вирвати перемогу для шведів в основний час мав Кулушевскі. Талант Ювентуса відгукнувся на довгий пас від партнера по команді і з декількох метрів пробивав по воротах Бущана. На щастя, Забарний в останній момент заблокував удар суперника!

Виснажлива гра перейшла в екстратайми.

У першому екстратаймі стався дуже неприємний епізод. Даніельссон пішов прямою ногою у боротьбу проти Бєсєдіна, зіграв спочатку в м’яч, а потім влетів під коліно українському нападникові. Форвард Динамо не зумів продовжити зустріч (його змінив Циганков), а арбітр зустрічі Даніеле Орсато показав захиснику шведів червону картку – вилучення!

Шевченко хотів вирвати перемогу і випустив Артема Довбика. Молодий форвард СК Дніпро-1 у компенсований до другого екстратайму час відгукнувся на навіс Зінченка і, уникнувши офсайду, головою переправив м’яч у сітку воріт Ульсена з лінії воротарського майданчика – 1:2!

Часу, щоби відігратися, у Швеції майже не було! Україна у неймовірно складному матчі вириває путівку в 1/4 фіналу Євро-2020, де 3 липня о 22:00 у Римі зіграє з Англією!