Домашня сторінка Актуально Фаворити в нокауті! Швейцарія шокує весь світ і вибиває Францію

17,527

Чинні чемпіони світу в 1/8 фіналу Євро зустрічалися зі Швейцарією

Одразу кинулася в очі схема французів. Дешам пішов на експеримент: виставив трьох центральних захисників, а лівим латералем став Рабіо.

Перший тайм — провал Франції

Вже з перших хвилин було помітно, який план мають команди на цей матч. Швейцарці ставили на компактність в центрі поля та чітку дисципліну перед власними воротами. Французи намагалися розтягувати оборону суперника фланговою грою. І Мбаппе, і Бензема, і Грізманн дуже часто опинялися на флангах, звідки зміщувалися до центра і завершували все ударом або передачею у штрафний майданчик.

На 15-й хвилині Сеферович шокував Францію. Цубер навісив з лівого флангу, Лангле включив “барселонський” режим і навіть не спробував поборотися із Сеферовичем на другому поверсі. Нападник Швейцарії чітко пробив у правий від голкіпера кут — 0:1.

Підопічні Дешама відповіли дуже небезпечним проривом Рабіо і гострою передачею на Бензема. Нападник Реала поспішив увірватися до воротарського, тому м’яч пролетів повз нього.

Намагання французів пробитися центром провалювалися, тому в хід пішла інша зброя — дальні постріли. Рабіо та Мбаппе пробивали сильно, але невлучно. Франція повністю провалила перший тайм.

Другий тайм. Дешам визнав помилку. Диво від Швейцарії

По перерві Дешам зняв з гри Лангле і перейшов на звичну схему з двома центральними захисниками. Замість оборонця Барселони вийшов Коман.

Початок другої половини матчу міг бути повторенням старту гри, якби Родрігес реалізував пенальті на 55-й хвилині. Захисник Швейцарії пробив непогано, але Льоріс прекрасно витягнув м’яч із правого кута.

І майже одразу спрацювало славнозвісне футбольне правило. Не забила Швейцарія — забила Франція. Причому двічі! 57-ма хвилина — прекрасна передача Мбаппе і гол Бензема. 59-та хвилина — знову елегантна передача п’ятою від Мбаппе, навіс (або удар) Грізманна і Бензема головою переправляє м’яч у ворота з близької відстані. 2:1 — шалена двохвилинка від французів, яка змінила хід поєдинку.

І після цього Франція заграла у свій футбол. Швейцарці почали більше розкриватися, чим дуже добре скористалися французи. Чемпіони світу швидко виходили з оборони в атаку, класно вривалися у вільні зони та почали розривати оборону суперника розрізними передачами. Але третій гол прийшов не після комбінації, а після фантастичного удару Погба метрів із 25-ти. Півзахисник запустив ракету у ліву від голкіпера дев’ятку — 3:1.

Швейцарці додали нерву цій зустрічі на 81-й хвилині. І знову Сеферович класно зіграв на другому поверсі — 3:2.

Ніби все йшло до перемоги Франції, але на 90-й хвилині Гавранович подарував своїй команді надію. Нападник Швейцарії “прокотив” Кімпембе і пробив у правий від Льоріса кут — 3:3!

Вирвати перемогу для французів на останніх секундах міг Коман, але він поцілив у поперечку.

Екстратайми

Хороший момент був у Павара. Захисник Баварії пробивав із меж штрафного майданчика, але Зоммер класно потягнув удар. Французи активно бігли в атаку, але до ударів справа доходила лише декілька разів. Найближчим до забитого м’яча був Мбаппе, якому забракло влучності у цьому поєдинку.

Жиру міг принести перемогу Франції, та після його удару головою якнайкраще зіграв на лінії Зоммер.

Серія пенальті

Найдорожчий футболіст світу залишив Францію без чвертьфіналу. Мбаппе не реалізував п’ятий пенальті! Швейцарія – у чвертьфіналі Євро, а Франція — сенсаційно – за бортом.