Фейр-плей дня: футболіст Галатасарая навмисно не реалізував пенальті

Тринадцятирічний футболіст дитячої команди Галатасарая своїм вчинком продемонстрував, що чесна гра важливіша за результат.

Капітан Галатасарая U-14 Бекназ Алмазбеков у матчі з Істанбулспор навмисно не реалізував пенальті. Оскільки одинадцятиметровий удар було призначено несправедливо. На відео чітко видно, що футболіст сам втратив координацію і впав на газон. Його опонент не порушував правил. Але арбітр зустрічі вирішив інакше і вказав на одинадцятиметрову позначку.

Інцидент стався на початку другого тайму, коли рахунок у матчі був 1:0 на користь Галатасарая. Виконувати пенальті пішов киргизький футболіст Бекназ Алмазбеков. Помітно, що капітан Галатасарая навмисно схибив під час виконання одинадцятиметрового удару.

Такий вчинок оцінили футболісти Істанбулспора: вони схвально похитали головою.

Екс-футболіст збірної Англії та нині відомий журналіст та коментатор у своєму Твіттері відреагував оплесками на таку поведінку юного футболіста:

Цікаво, що такі випадки, які б демонстрували фейр-плей, трапляються дуже рідко, проте вони не є унікальним явищем. Наприклад, у 2003-му в матчі між збірними Данії та Ірану данський футболіст Мортен Вігхорст навмисно не реалізував пенальті. Одинадцятиметровий удар призначили тому, що іранський футболіст, почувши свист із трибун, вирішив, що це свисток арбітра, який сигналізує про завершення першого тайму. Тому іранець взяв м’яч в руки.

Мортен Вігхорст за вказівкою тренера збірної Данії Мортена Ольсена спеціально схибив, виконуючи одинадцятиметровий удар.