Фінал Ліги Чемпіонів Африки. Нечуваний суддівський скандал, VAR, піротехніка і зірваний матч

Поки усі в очікуванні фіналу Ліги Чемпіонів серед європейських команд, напередодні відбувся аналогічний матч африканського турніру. Туніський Есперанс та марокканський Відад Касабланка розігрували між собою Кубок ЛЧ Африки. Згідно з регламентом турніру фінал складався із двох матчів. Перша гра на полі Відада завершилася нічиєю 1:1. А ось матч-відповідь видався значно яскравішим.

Після першого тайму рахунок був 1:0 на користь Есперанса, а вже за 15 хвилин після перерви почалося неймовірне. Відад зрівняв рахунок після флангової подачі і завершального удару головою. Але арбітр скасував гол, ніби-то через офсайд. Гравці марокканської команди почали вимагати перегляду епізоду за системою VAR, але суддя відмовлявся. Усім складом гравці і тренери Відада тиснули на бригаду арбітрів, щоб ті переглянели повтор моменту з офсайдом. У цей момент на трибунах почався шалений безлад. В бік лави запасних гостей полетіло все, що було під рукою в уболівальників: пластикові стакани, стільці, сміття, піротехніка. Поле покрив дим від фаєрів та інших піротехнічних засобів.

Згодом з’ясувалося, що система VAR, яка була на фіналі африканської Ліги Чемпіонів, виявилась не справною і переглянути повтор моменту було просто неможливо. Залагодити конфлікт спробував президент африканської конфедерації футболу Ахмад Ахмад, він пропонував представникам Відада повернутися на поле і продовжити матч, але ті відмовилися. У підсумку після 1,5-годинної перерви матч було зупинено і перемогу присудили Есперансу.

Туніський гранд захистив своє звання найсильнішої команди африканського континенту, адже торік Лігу Чемпіонів виграв саме Есперанс. Проте цей звхист виявився з неприємною ноткою.