Фінал Ліги Європи. Челсі перемагає туристів із Арсенала

Фінал, оповитий скандалами, пов’язаними з квитками, політикою і безпекою Мхітаряна, відбувся у Баку.

Битва Челсі і Арсенала була не просто матчем за трофей. Для Канонірів – це був останній шанс потрапити до наступного розіграшу Ліги Чемпіонів.

Перший небезпечний момент у матчі створив Арсенал. Мейтленд-Найлс обігрався з Ляказеттом і подав у штрафний майданчик. Кепа чомусь вирішив відбити м’яч кулаками і виніс просто на самотнього Обамеянга – удар габонця був із вигідної позиції, але не влучним.

Наступного небезпечного моменту вболівальникам на стадіоні в Баку довелося чекати майже 20 хвилин. Якщо не брати до уваги падіння Ляказетта у штрафному майданчику, яке арбітр впевнено проігнорував, хоча… Затяжна атака Арсенала завершилася ударом Джаки з правої ноги – м’яч трохи зачепив поперечку воріт Кепи і полетів за межі поля.

Челсі відповів потужним ударом Емерсона і супершансом Жиру. Французький нападник виходив віч-на-віч з Чехом, але вирішив не зближуватися з воротарем і пробити в кут. Голкіпер Арсенала свою команду класним сейвом врятував.

Другий тайм розпочався так, як і завершився попередній – супермоментом Жиру. Емерсон подав у штрафний майданчик на Жиру, француз випередив Кошельни і пробив головою. Удар у нападника Челсі вийшов сильним і точним – без шансів для Чеха, 1:0.

Не встигли фанати Аристократів нарадітися першому голу, а Петр Чех був змушений вдруге витягати м’яч із сітки власних воріт. Мейтленд-Найлс помилився в центрі поля (або був фол, який арбітр не помітив), команда Саррі швидко розвинула атаку, яка завершилася класним пасом Азара на Педро. Іспанець в один доти пробив у дальній кут воріт Арсенала – 2:0.

Жахіття Арсенала продовжилося на 65 хвилині. Педро, здавалося, затягнув із пасом, але віддав на Жиру, якого в спину штовхнув бездумний Мейтленд-Найлс. Азар з 11-метрової познчки зробив рахунок 3:0.

Майже одразу Івобі відквитав один м’яч класним ударом з-за меж штрафного майданчика – 3:1. Але за пару хвилин Челсі повернув собі перевагу в 3 м’ячі. Помилка Обамеянга на фланзі, швидка атака Челсі, в якій Азар класно обігрався з Жиру і відправив м’яч у ворота Арсенала – 4:1.

Вболівальники Челсі проїхали майже 3000 кілометрів за своєю командою і точно не пожалкують про таку далеку подорож. А от фанатам Арсенала доведеться ще рік дивитися на гру своїх лише у Лізі Європи.