Франція-Австралія. Історична перемога технологій

Франція – явний фаворит матчу з Австралією, але це не означало, що їй буде легко. Підопічні Дешама з перших хвилин насіли на ворота суперників. Трійка в нападі Грізманн-Дембеле-Мбаппе дійсно мала грізний вигляд. Уявіть собі – ще в середині першого тайму воротар Австралії Мет Раян зробив 4 сейви – більше, ніж будь-який інший голкіпер на цьому чемпіонаті за увесь матч.

Але і Соккеруз – не подарунок. Вони теж створили гольовий момент. Моой подавав зі штрафного і після рикошету від ноги Толіссо м’яч летів у ворота. Тільки Льоріс врятував! Австралійці знали, як протидіяти фаворитам. Команда Берта ван Марвейка дійсно діяла дуже розумно і впевнено. Вміло збиваючи темп атак французів, вони знаходили свої шанси в контратаках.

І от другий тайм. 55 хвилина. Дійсно історичний момент. Різдон збиває Грізманна в штрафному. Арбітр Андрес Кунья спочатку це не бачить. Але іде дивитися повтор. Нарешті запрацювала на повну силу система VAR. Відео не дало збрехати. Чистий пенальті. І жовта картка австралійцю. Грізманн чітко реалізував свій шанс.

(Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Але Австралія не здалася. І сама заробила пенальті. Абсолютно абсурдна помилка від Умтіті – він просто вирішив вдарити по м’ячу кулаком. Тепер і VAR не потрібна. Льоріс – без шансів. Єдінак – теж безпомилково виконує одинадцятиметровий удар.

Дешам вдався до радикальних заходів. Подвійна заміна. Він знімає Грізманна (!) і Дембеле і випускає Фекіра і Жиру. Франція мчить в атаку. І забиває Погба. Ударом від поперечки! Не всі одразу помітили, але м’яч опустився за лінією воріт. Арбітр зарахував. А потім ще й Goal Line Technology підтвердила – гол був! Як же добре, коли арбітру не треба купувати окуляри.

(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

2:1. Франція перемогла з великими труднощами. Схоже, явних аутсайдерів на цьому чемпіонаті не так і багато. А головне, що є можливості зробити гру справедливішою.