Французам немає місця в ЛЧ. Барселона на класі розбиває Ліон

Барселона несподівано зіграла в нульову нічию у першому матчі 1/8 фіналу проти Ліона. Але на Камп Ноу все мало бути зовсім інакше.

Мессі надихнувся нещодавнім хет-триком Кріштіану Роналду і взявся за справу вже із перших хвилин матчу. Аргентинець обвідним ударом із лінії штрафного майданчика загрожував воротам Ліона – Лопеш м’яч дістав. Голкіпер французів спіймав справжній кураж. Він раз-по-раз переривав спроби півзахисників Барселони вивести гравців атаки віч-на-віч із голкіпером.

Коутіньйо і Суарес теж намагалися пробити Лопеша, але безуспішно. Щоправда Луїс свого таки домігся. Денаєр постелився у незрозумілий підкат у своєму штрафному майданчику. Суарес на досвіді обрав правильну позицію та заробив пенальті. Мессі ефектним ударом паненкою закинув м’яч у ворота. Вболівальники Барселони видихнули. А каталонці продовжували гнути свою лінію і розрізними передачами із глибини шукати зони для вривання нападників. Такий фокус спрацював на 31-й хвилині. Суарес вийшов віч-на-віч із голкіпером, але не пробивав сам, а викотив м’яч Коутіньйо на порожні ворота – 2:0.

Далі на Ліон чекали ще більші неприємності. Травми зазнав Антоні Лопеш. Після тривалого надання допомоги, француз спершу повернувся у гру, та же за декілька хвилин змушений був попросити заміну. Голкіпер йшов із поля в сльозах, а Камп Ноу його проводив оплесками. Чи не найкраще визнання для футболіста. Вийшов Горжелен і ще до перерви врятував Ліон після удару в нижній кут від Мессі. Усе, на що спромоглися в першому таймі гості, – декілька ударів з-за меж штрафного майданчика.

По перерві Барселона трішки дозволила Ліону більше контролювати м’яч, але значного просування у команди Женезіо не спостерігалося. Мессі двічі втратив гольові нагоди. Спочатку Лео отримав пас від Артура і м’яко намагався підсікти м’яч над голкіпером. Горжелена він перекинув, але Маркаль встиг врятувати Ліон. За марнотратство Барселону покарав Туссар. Фекір виконав подачу зі стандарту, Марсело переграв в повітрі Ленгле і скинув м’яч у центр штрафного майданчика. Там перший зорієнтувався Туссар і сильно пробив низом, 2:1. Арбтір не без допомоги бригади VAR гол зарахував.

Ліон забив і відчув впевненість у власних силах. На якийсь час гості навіть змусили Барселону грати на контратаках. Каталонці перечекали спалах французів і розіграли прекрасну триходівку. Мессі, Суарес і Коутіньйо яскраво розігнали атаку та вивели на ударну позицію останнього. Ось тільки у бразильця був дуже гострий для удару, тому в підсумку лише удар від воріт.

Мессі був не схожий сам на себе. Часто потенційно гольові нагоди втрачав Лео, а інколи занадто тягнув на себе ініціативу та загравався. Під кінець матчу вболівальники на Камп Ноу почали посвистувати на адресу своєї команди. Але Мессі трохи більше, ніж за десять хвилин до кінця зняв усі запитання. Лео розкрутив Марсело і Денаєра та правою покотив м’яч у нижній кут, 3:1.

На куражі Барселона одразу забила і четвертий. Бускетс розпочав контратаку своєї команди. Далі м’яч протягнув Мессі та віддав на порожні ворота Піке. Жерар із такої позиції схибити права не мав, 4:1. Довершив побиття Ліона Дембеле. Усман після передачі Мессі встановив остаточний рахунок матчу.

5:1 – Барселона впевнено розбиває Ліон і чекатиме жеребкування 1/4 фіналу Ліги Чемпіонів.