Футбольна Суперліга. Сором чи революція? Які наслідки для українських клубів?

Новина, яка шокувала багатьох

Революція

19-го квітня 12-топ клубів з Іспанії, Англії та Італії (Манчестер Сіті, Челсі, Ліверпуль, Манчестер Юнайтед, Арсенал, Тоттенгем, Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид, Ювентус, Інтер та Мілан) оголосили про створення Європейської Суперліги. Вказується, що до цього переліку приєднаються ще три клуби перед початком нового сезону. Варто відзначити відсутність німецьких та французьких команд. Вочевидь, вони розуміють, що наслідки конфлікту з УЄФА, яка виступає категорично проти цього турніру, можуть бути дуже серйозними.

Керівництво

Уже навіть було обрано керівництво, яке займатиметься проведення новоствореного турніру. Головою став президент мадридського Реала Флорентіно Перес.

Формат нового турніру
  • До змагань допускатимуться 20 команд – 15 клуби-засновники і ще 5 команд, які  запрошуватимуться щороку на основі результатів попереднього сезону.
  • Усі матчі відбуватимуться серед тижня, щоби зберегти традиційний календар і команди могли продовжити свої змагання у національних лігах.
  • Сезон починатиметься у серпні. Команди буду розділені на дві групи по десять команд, які гратимуть два кола. Три найкращі команди з кожної групи автоматично проходять до чвертьфіналу. Клуби, які посядуть четверті і п’яті місця, зіграють у додатковому двоматчевому протистоянні за путівку до чвертьфіналу. Далі на кожній стадії до фіналу команди гратимуть на виліт по два матчі (вдома і на виїзді). Фінал відбудеться у травні на нейтральному полі.

Зазначається, що клуби засновники отримають одноразовий платіж у розмірі € 3,5 млрд, призначений виключно для реалізації планів інвестицій в інфраструктуру і компенсації впливу пандемії COVID-19.

Реакція футбольної спільноти

У ФІФА стримано відреагували на цю новину і висловили лише своє несхвальне ставлення до ідеї створення Європейської Суперліги:

Беручи до уваги запити ЗМІ, ФІФА хоче пояснити, що твердо виступає за солідарність у футболі і за модель справедливого перерозподілу, які можуть допомогти розвитку футболу як виду спорту, зокрема на глобальному рівні, оскільки розвиток футболу – основне завдання ФІФА.

На наш погляд і відповідно до статуту нашої організації, будь-яке змагання з футболу, чи то національне, регіональне чи світова першість, завжди має відображати принципи солідарності, інклюзивності, чесності та справедливості в частині перерозподілу фінансових ресурсів. Ба більше, керівні органи футболу мають вдатися до всіх засобів законного, спортивного і дипломатичного характеру для забезпечення цих принципів.

На цьому тлі ФІФА може висловити лише несхвальне ставлення до створення закритої Європейської ліги за рамками міжнародних футбольних структур і до недотримання вищезгаданих принципів.

ФІФА завжди виступає за єдність у світовому футболі і закликає всі сторони, залучені в гарячі дискусії, вести спокійний, конструктивний і зважений діалог на благо гри, а також духу солідарності і чесності. ФІФА, зрозуміло, зробить все необхідне для того, щоб сприяти спільному руху вперед в загальних інтересах футболу

УЄФА в цій ситуації була критичною. В заяві Спілки Європейських Асоціацій говориться, що клубам, які візьмуть участь у цій Суперлізі, буде заборонено виступати в будь-яких інших змаганнях на внутрішньому, європейському чи світовому рівні, а їхнім гравцям може бути відмовлено у можливості представляти свої національні збірні.

Не залишився осторонь і колишній захисник Манчестер Юнайтед та збірної Англії Гарі Невілл:

У цій ситуації мені найбільше огидні Манчестер Юнайтед і Ліверпуль. Вони йдуть в турнір, з якого не можна вилетіти? Це абсолютна ганьба. Ми повинні відбити владу в цій країні у клубів, які перебувають на вершині цієї ліги, в тому числі і у мого клубу.

Це чиста жадібність, вони самозванці. Власники МЮ, Ліверпуля, Челсі і Ман Сіті не мають ніякого стосунку до футболу в цій країні. Манчестер Юнайтед, Арсенал, Тоттенгем навіть не беруть участі в Лізі чемпіонів. Чи є у них взагалі право там перебувати? Це абсолютний жарт. Настав час створити незалежні регулюючі органи, щоб перешкодити цим клубам мати владу. Досить

В Італії, як повідомляє La Repubblica, три клуби Серії А (Аталанта, Верона, Кальярі) закликали дискваліфікувати засновників Європейської Суперліги з чемпіонату Італії.

Які наслідки матиме для українських клубів створення Європейської Суперліги?

Звичайно, про участь українських клубів в новому турнірі не йдеться (занадто низький рейтинг). Але створення нового турніру для обраних, які вирішили заробити величезні гроші, явно знизить фінансові гарантії офіційних єврокубків: Ліги чемпіонів, Ліги Європи, а з нового сезону й Ліги Конференцій. Таким чином, українські команди, які братимуть участь у єврокубках, отримуватимуть значно менше грошей від УЄФА, аніж зараз.

Читайте також: На що вони сподіваються? Відомі європейські клуби не полишають надій підписати лідера збірної України

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також