Футбольний світ на порозі ще одного допінг-скандалу. Комісія з питань дотримання Світового антидопінгового кодексу рекомендувала Всесвітній антидопінговій організації (WADA) відсторонити збірну Росії від усіх міжнародних змагань на найближчі 4 роки.

За рекомендацією комісії російська збірна мала би пропустити ЄВРО-2020, Олімпійські ігри 2020 та Чемпіонат Світу 2022. Якщо клопотання буде підтримано, то футболісти та інші спортсмени отримають заборону виступів під своїм прапором. Остаточне рішення буде ухвалено під час виконкому WADA 9 грудня. Варто додати, що ймовірна 4-річна дискваліфікація стосується не тільки росіян-учасників, а й господарів змагань. Тому в разі дискваліфікації збірної Росії УЄФА доведеться змінити місто-господар ЄВРО-2020 та фіналу Ліги Чемпіонів 2021-го року, адже обидві події мали б відбутись у Санкт-Петербурзі.

Росіян звинувачують у фальсифікації допінг-проб своїх спортсменів, і недопуск відповідних органів до перевірки якості цих проб. Все ж цього року Росія передала WADA дані лабораторій задля уникнення покарання, але комісія заявила, що отримала некоректні та попередньо змінені данні позитивних допінг-тестів. Також йдеться про зовнішнє втручання у комп’ютерні системи з метою приховання дійсних результатів проб.

Британські ЗМІ вже припускають варіант, за якого місце Росії на ЄВРО могла би зайняти Шотландія, яка стала третьою у відбірній групі, а статус міста-господаря ЄВРО міг би взяти на себе Стокгольм, який знаходиться ще ближче до Копенгагена. Це рішення могло б і вплинути на жеребкування для збірної України, оскільки через розведення із Росією у команди Шевченка не залишилось варіантів з потраплянням до іншої групи. Але проблема в тому, що жереб відбудеться 30 листопада, а засідання WADA 9 грудня.

Але навіть якщо збірну Росії і дискваліфікують не виключений ще один варіант розвитку подій – виступ росіян під нейтральним прапором. Схожа ситуація вже була на минулих Олімпійських іграх – зокрема у 2018 разі під абревіатурою ОСР (Олімпійські спортсмени з Росії) виступала хокейна збірна.

Завантажити більше пов'язаних статей
Завантажити більше в Актуально
Закриті коментарі

Перевірте також

Хлопець на трильйон. Мабуть, найбагатша людина світу за крок до придбання клубу АПЛ

Розклад сил в АПЛ може знову змінитися …