Футбольний на голову. Богдан Шершун

Новий герой рубрики ФНГ Богдан Шершун продемонстрував неабиякі знання, а ще здивував своїми розповідями про кращого бомбардира Бундесліги, Кварцяного, дитячі захоплення та таємний пароль. 

Зараз навчаюся на тренерських курсах, отримую ліцензію та підтримую форму у збірній ветеранів.

Я народився в Хмельницькому, ходив на Поділ, коли Ковалець там починав грати, тоді Лобановський забрав  його у Динамо Київ. Це 88-89 рік. Перший-другий клас я всі програмки вивчав. Знав всі команди, які грали в Першій і Другій лізі СРСР. Ходив і пізніше, коли вже розвалився Союз. 

Чи замислювався над тим, що всі українські команди, у яких грав, припиняли своє існування? Арсенал, Кривбас, Дніпро… Зараз в Україні таких футболістів чимало!  Я думав про це, але потім подивився, що таких футболістів багато. Якщо порахувати, то Металург (Донецьк), Металіст (Харків), Таврія (Сімферополь). Скільки класних команд було, чемпіонат був сильний, на підйомі  у 2011-12. Цікаві матчі були.

Були варіанти повернутися в Дніпро Рамоса? Не було таких розмов, мені в Арсеналі було добре, жодних проблем, у нас колектив був такий хороший. 

У півфіналі Кубка України грав за Дніпро, Кучеревський тільки прийняв команду, виграли по пенальті. На стадіоні ЦСКА освітлення було від машин. Ми ж грали восени. У нас додатковий час, потім пенальті. А вже темно. Тоді хтось машину підігнав ззаду за воротами, фарами підсвічували.

Коли виступав за Волинь, Кварцяний приходив до роздягальні перевіряти щитки футболістів. У нього черевики такі були, їх щуки називають, з довгим носком. І він так підходив і з усієї сили по нозі… А воно ж видно, що без щитків. І казав – штраф!

Є ще одна історія про Кварцяного. Шість бразильців приїхали на перегляд. Летіли дві доби, з пересадками. Це ж тільки в Київ, а потім ще в Луцьк. 

У нас ваги стояли в роздягальні, палка така, щоб міряти зріст, наче в радянському диспансері. Він всім агентам казав, щоб не нижче 190 см. І от один із бразильців виявився нижчим за цей показник. Кварцяний його навіть до тренувань не допустив. А футболіст вже перевдягнувся, сидить в роздягальні, готовий грати. А лікар до ньго підходить, каже, все, відбій. Мені його так жаль стало. Полетів назад.

Сергій Сімінін мені нагадує Андрія Єщенка (з ним грав в Арсеналі). У нього здоров’я скільки! Він може 90 хвилин бігати без зупинки. Наче два серця. Отак і Сімінін.

Ролан Гусєв зі мною грав в Арсеналі і в ЦСКА. Це було в Москві, ми їхали з ним удвох з бази на машині. Виїжджаємо на Кутузовський проспект, а там такий корок. А за нами Алдонін їхав на машині. А посередині смуга тільки для президентських кортеджів, мигалок.  Ну, я кажу Гусєву, давай поїхали. Виїхали на цю смугу, ну, й Алдонін за нами приклеївся. А там далі, ближче до центру, стояла мигалка. Нас міліція зупиняє. Я кажу Гусєву, візьми дістань 100 доларів, щоб міліціонер і не рипався. Так, через віконце просунь йому і поїдемо далі. Він так і зробив, міліціонер нам: проїжджайте і більше не порушуйте. 

І Алдоша дзвонить, він їде далеко ззаду. Каже, а що ви зробили, що вас так швидко відпустили. А Гусь каже, я знаю “пароль мусорской”. Той питає, а що за пароль? Фьодор, раз, два, три.

Ну, Алдоніна зупиняють, йому міліціонер каже, ваші документи, а той Фьодор, раз, два, три. Не зрозумів, документи ваші! Фьодор, раз, два, три. І міліціонер на експертизу його відправив. Потім дзвонить Гусєву, кричить на нього. А Гусь такий, ой, вибач, пароль переплутав. Там Пантелеймон, п’ять, шість, сім був!

У 1998 році в Бундеслізі сталася найбільша сенсація: команда, яка вийшла з другої Бундесліги, одразу стала чемпіоном Німеччини. Це Кайзерслаутерн. У них нападник Маршал з такими вусиками – найкращий бомбардир. Ми його називали порноактором, з порнушки німецької. У нього таке кучеряве гніздо було.

Читайте також