Гент гратиме в Лізі Європи. Чому це добре і погано?

Гент Яремчука, Безуса і Пластуна візьме участь в груповому раунді Ліги Європи. І це попри те, що команда українців не посіла єврокубкове місце в таблиці чемпіонату Бельгії.

Фото KAA Gent

Допоміг Генту у цьому першоліговий Мелехен, якого відсторонили від участі в Лізі Європи, Лізі Жюпіле та Кубку Бельгії на 1 сезон. Дисциплінарний комітет УЄФА підтримав рішення Бельгійського Арбітражного Спортивного Суду у покаранні Мелехена за спробу організувати договірний матч.

Мелехен мав стартувати з групового етапу Ліги Європи як переможець Кубка Бельгії (до речі, у фіналі Мелехен здолав той таки Гент). Згідно зі статтею 4.08 регламенту Ліги Європи, право взяти участь у цьому турнірі замість Мелехена отримає Гент, оскільки саме ця команда посіла найвище місце в турнірній таблиці після зони єврокубків.

Чому це добре?

Команда, в якій є не просто 3 українці, а саме 3 гравці національної збірної України, гратиме в Лізі Європи. Для вболівальників збірної України це зайвий привід подивитися на гру збірників не у внутрішньому чемпіонаті, а на міжнародній арені та повболівати за наших хлопців.

Чому це погано?

Єдина причина — таблиця коефіцієнтів УЄФА. Бельгія є прямим конкурентом України в цій таблиці. Чим вище буде Україна, тим більше команд матиме в єврокубках. Кожен матч із позитивним результатом в європейському турнірі додає країні пункти в таблицю коефіцієнтів.

Навряд чи новачок Ліги Жюпіле (у сезоні 2018/19 — перший дивізіон) зміг би продемонструвати хороший результат в Лізі Європи і суттєво покращити позиції Бельгії. Інша справа — Гент, який вже має досвід гри в єврокубках і може допомогти Бельгії збільшити відрив від України в таблиці коефіцієнтів.

Читайте також: Суперник Зорі в Лізі Європи. Хто вони?

Повідомте нам, якщо ви помітили проблему
ПОВІДОМИТИ ПРО ПРОБЛЕМУ

Дякуємо! Ваше повідомлення було відправлено.

Вибачте, виникла помилка сервера!

Читайте також